خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > شبکه > پنج استراتژي براي بهبود امنيت دسترسي از راه دور


پنج استراتژي براي بهبود امنيت دسترسي از راه دور

پنج استراتژي براي بهبود امنيت دسترسي از راه دور


مديريت دسترسي از راه دور به اطلاعات نياز به تخصص و تجربه زياد دارد، کاربري که قصد ارتباط از راه دور با يک شبکه را دارد ممکن است خود به اينترنت متصل باشد و به هيچ وجه مشخص نيست که از طريق کامپيوتر او چه کساني بخواهند بدون اجازه وارد شبکه مورد نظر وي شوند. مسئله ورود ويروس ها و کرم هاي اينترنتي نيز مشکل ديگري است که بايد به آن توجه شود. در اينجا به پنج نکته بسيار مهم براي دسترسي از راه دور به يک شبکه اشاره خواهيم داشت، که لازم است مديران براي اجراي آنها برنامه ريزي لازم را انجام دهند.


1 - سياست اجرايي کنترل نرم افزار داشته باشيد.
بايد براي کاربراني که قصد دسترسي به اطلاعات شبکه از راه دور را دارند، سياست هاي دقيقي براي داشتن نرم افزارهاي خاص در کامپيوترشان تعريف کنيد. بعنوان مثال ممکن است از کاربران بخواهيد نرم افزارهاي آنتي ويروس (antivirus) يا ضد جاسوسي (anti-spyware) خاصي را به روش مشخص در کامپيوتر خود نصب کرده باشند. بهترين راه آن است که هنگامي که قرار است به کارمند يا کاربر خود دسترسي لازم را بدهيد، آموزشهاي لازم را به همراه يک جزوه به او ارائه کنيد. بايد مطمئن شويد که کاربر اصول و قوانين ارتباط با شبکه شما را رعايت مي کند.

2 - امنيت دروازه ارتباطي در شبکه را جدي بگيريد.
از يکي از شرکت هايي که ارائه دهنده راهکارهاي امنيتي هستند بخواهيد که دروزاه ورود کاربران از راه دور به شبکه شرکت را بدقت تحليل کنند و جوانب امنيتي لازم را در آن اعمال کنند. حتي ممکن است آنها پيشنهاد دهند که کاربران همگي از طريق کانالهاي VPN به شبکه متصل شوند که در اينصورت بايد اين کار انجام شود.

3 - در سطح شرکت قوانين امنيتي را توسعه داده ، لازم الاجرا کنيد.
اين قوانين بايد توسط همه استفاده کنندگان از شبکه شرکت حتي آنها که در داخل شرکت هستند اجرا شود. بعنوان مثال اعمالي مانند File Sharing در يک دايرکتوري مي تواند جزو خطرناکترين فعاليت ها از ديد امنيتي باشد که بايد محدود شود.

4 - امکان ثبت عملکردها (Logging) و گزارش گيري را بايد داشته باشيد.
کليه اطلاعات (منظور log ها است) بخصوص مربوط به دسترسي از خارج به داخل شبکه و در صورت امکان عملکردهاي داخلي بايد ثبت شود. يک مدير هشيار شبکه، هر روز با گزارشهايي که از شبکه مي گيرد رفتار آنرا بررسي مي کند و در صورتي که مورد غير عادي در آن ببينيد کنجکاو شده و به بررسي دقيق مسئله مي پردازد.

بطور مرتب امنيت شبکه خود را بايد مرور کنيد.
هر يک يا دو ماه در ميان بايد با مشاهده گزارشهاي تهيه شده از عملکرد قبلي سيستم، سياست هاي شبکه را بطور جدي مرور کنيد و آنها را بهبود کيفي ببخشيد.
خطر دسترسي از راه دور به شبکه را جدي بگيريد...


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
کاربرد پورت هاي شبكه (مشاهدات: 3267)


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3