خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > شبکه > چند راه ساده براي افزايش كارايي شبکه بي‌سيم خانگي


چند راه ساده براي افزايش كارايي شبکه بي‌سيم خانگي
چند راه ساده براي افزايش كارايي شبکه بي‌سيم خانگي


چند راه ساده براي افزايش كارايي شبکه بي‌سيم خانگي
سيم‌کشي بي‌سيم
تا به‌حال شده از سيگنال ضعيف شبکه بي‌سيم خود ناراضي باشيد، قطع و وصل زيادي داشته باشيد يا سرعت‌تان زير خط فقر باشد؟ اگر شما هم از علاقه‌مندان شبکه بي‌سيم هستيد يا مي‌خواهيد خانه يا شرکت خود را به شبکه بي‌سيم مجهز کنيد، اين مطلب را بخوانيد تا با چند راه ساده و کوچک براي بهتر کردن شبکه‌هاي بي‌سيم خانگي آشنا شويد.

محل قرارگيري مودم

مودم وايرلس يا اکسس‌پوينت يا آنتن را در ميان گيرنده‌ها قرار دهيد. بهترين مکان وسط خانه شماست. اگر تجهيزات شما روي ديوار سمت خيابان يا بيروني خانه نصب شده باشد، بيشتر فضاي دريافت سيگنال هدر مي‌رود و فقط بخشي از آن در خانه پخش مي‌شود. در نتيجه ممکن است در خانه‌تان نقطه کور به‌وجود بيايد. البته نگران اين نباشيد که نمي‌توان جاي تجهيزات را تغيير داد، چون چند راه ديگر هم براي بهتر کردن سيگنال وجود دارد.

دورکردن فلز و ديوار

تجهيزات بي‌سيم خود را از وسايل فلزي، سطح زمين و ديوار دور کنيد. فلز، ديوارها و زمين روي سيگنال‌هاي راديويي تاثير مي‌گذارند، بنابراين هرچقدر تجهيزات شما به اين وسايل و مکان‌ها نزديک‌تر باشد، سيگنال شما هم ضعيف‌تر خواهد بود.

آنتن قوي‌تر، زندگي بهتر

آنتن‌هاي معمول تجهيزات بي‌سيم به شيوه خورشيدي1 عمل مي‌كنند و سيگنال را به تمام جهات ارسال مي‌کنند. در بسياري از موارد، شما فقط در يک نقطه به شبکه نياز داريد. براي مثال، مودم را گوشه اتاق گذاشته‌ايد و سمت مقابل آن نشسته‌ايد. از آن‌جاکه مودم به تمام جهات سيگنال پخش مي‌کند، بخشي از سيگنال به‌جايي که نياز به بستر شبکه ندارد ارسال مي‌شود و هدر مي‌رود. براي حل اين مشکل، مي‌توانيد از آنتن‌هاي Hi-gain استفاده کنيد. اين مدل آنتن‌ها سيگنال را فقط به جهت خاصي ارسال مي‌کنند و آن را در قسمتي که شما بيشتر نياز داريد متمرکز مي‌کنند.

امان از دست کارت شبکه‌هاي بي‌سيم

هميشه تقصير مودم و آنتن و اکسس‌‌پوينت بي‌سيم نيست. گاهي کارت شبکه ما دچار نقصان يا ضعف مي‌شود. کارت شبکه نه‌تنها يک گيرنده است، بلکه به‌عنوان فرستنده هم عمل مي‌کند. بنابراين همان‌قدر که بايد گيرنده خوبي باشد، به‌همان ميزان هم بايد فرستنده خوبي باشد. لپ‌‌تاپ‌‌هايي که کارت شبکه وايرلس داخلي ندارند يا کامپيوترهاي خانگي که کارت شبکه داخلي دارند، بهتر است از آنتن‌هاي يواس‌‌بي استفاده کنند. همچنين، بايد تا حد امکان از Hawking Hi-Gain استفاده‌کنند که خود حتي باعث تقويت سيگنال هم مي‌شود. لازم است به اين نکته اشاره کنيم که لپ‌تاپ‌هاي با کارت شبکه بي‌سيم داخلي، معمولا آنتن‌هاي بسيار خوبي دارند و نياز به تغييرات اين چنيني نيست.

تشديدکننده امواج

تشديدکننده‌هاي سيگنال2 وسعت و قدرت سيگنال شما را بيشتر مي‌کنند، بدون اين‌که به تنظيمات خاصي نياز داشته باشند. فقط کافي است آن را در ميانه راه نصب و روشن کنيد. نه‌تنها شبکه‌اي با پوشش بيشترخواهيد داشت، بلکه در تمام نقاط شبکه سيگنال بسيار خوبي هم دريافت خواهيد کرد.

تغيير کانال سيگنال

تجهيزات بي‌سيم مي‌توانند در کانال‌هاي مختلف سيگنال پخش کنند. اين عمل درست به ايستگاه‌هاي راديويي که طول موج‌هاي مختلف دارند شبيه است. تاثير اين کار فقط در اماکن شلوغ و پرترافيک خود را نمايان مي‌کند. براي مثال، اگر همه دستگاه‌ها روي فرکانس 2.412GHz باشند، اين کانال فرکانسي به‌شدت شلوغ و پر از نويز مي‌شود. شما مي‌توانيد کانال‌هاي ديگر را آزمايش کنيد تا به نتيجه مطلب برسيد. البته پس از انجام اين تغييرات در تجهيزات وايرلس خود، نيازي نيست در کامپيوتر شخصي‌تان تغييري ايجاد کنيد، بلکه اين تغييرات خود به خود در دستگاه شما اعمال مي‌شوند.

مواظب مزاحمان باشيد

اگر تلفن بي‌سيم يا هر تجهيزات بي‌سيم ديگري داريد، آنها را درکانال‌هايي تنظيم کنيد که با شبکه شما اختلالي نداشته باشند. تلفن‌هاي بي‌سيم قاتل سيگنال هستند.

 به روز باشيد

اگر درايور کارت شبکه خود را به‌روز کنيد، بسياري از مشکلات شما حل خواهد شد. مودم، روتر يا اکسس‌پوينت خود را آپديت کنيد. معمولا شرکت‌هاي بزرگ اهميت زيادي براي به‌روز بودن نرم‌افزاري تجهيزات خود قائل مي‌شوند. به‌روز بودن فوايد زيادي دارد. توجه داشته باشيد که بايد حتي سيستم‌عامل شما به‌روز باشد.

از يک جا بخريد

سعي کنيد تجهيزات خود را فقط از يک شرکت و از يك مارک خريداري کنيد. اين کار باعث مي‌شود اين دستگاه‌ها به‌سادگي با هم اتصال برقرار کنند و مشکلات تداخلي کمتري داشته باشيد. مديريت آن نيز ساده‌تر خواهد بود.

فرار از b به g

802.11b پرمصرف‌ترين نوع شبکه‌هاي بي‌سيم به‌حساب مي‌آيند، اما 802.11g، 5بار سريع‌تر از نسخه قبلي است. در ضمن حتي اگر نسخه g داشته باشيد، منافاتي با b ندارد و مي‌تواند تجهيزات با 802.11b را به‌خوبي پشتيباني کند.

پي‌نوشت‌ها

1. Omni-Directional
2. Wireless Repeater

محمد کاظميآیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
شبكه خصوصي مجازي (مشاهدات: 3075)
فایل های آموزشی شبکه (مشاهدات: 2405)


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3