خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > پورتال دی ان ان > آموزش سفارش سازی لاگین و ثبت نام در دات نت نیوک


آموزش سفارش سازی لاگین و ثبت نام در دات نت نیوک
آموزش سفارش سازی لاگین و ثبت نام در DotNetNuke

یکی از نکاتی که پس از نصب DNN به آن برخورد کرده اید صفحه ورود به سایت و یا ثبت نام کاربران بوده است. ممکن است ظاهر این صفحه چندان برای شما خوشایند نباشد. DotNetNuke به خوبی این امکان را برای شما فراهم آورده است که محتوای این دو صفحه را تغییر دهید. در این آموزش با نحوه تغییر صفحات ورود به سایت و ثبت نام کاربران آشنا خواهید شد.

درخواست تأييد با ورود حساب كاربري
روش استاندارد ورود به سايت DNN اينست كه كاربر روي لينك Login كه در بيشتر اشكال ظاهري DNN استاندارد است، كليك كند و سپس نام كاربري و رمز عبور خود را وارد كند. اما DNN نيز براي دسترسي به روش‌هاي سريع و آساني را پيشنهاد مي‌‌‌كند كه مدير مي‌‌‌تواند اين فرآيند استاندارد را تغيير دهد تا ورود را جذاب تر كند، اين مسئله را در اين بخش پوشش مي‌‌‌دهيم.

افزودن ماژول Account Login
با افزودن ماژول Account Login به صفحه كاربران را تشويق به ورود به سايت كنيد. وجود ماژول Account Login در صفحه به كاربران موجود يادآوري مي‌‌‌كند كه وارد شوند و بازديدكنندگان جديد را تشويق مي‌‌‌كند كه در سايت شما ثبت نام كنند.به سادگي ماژول Account Login را به هر صفحه اضافه كنيد و بدون پيكربندي آماده استفاده است.

توصيه: سه روش ساده براي سفارشي كردن ماژول Account Login:

• به ماژول Account Login عنوان و زيرنويس ماژول را اضافه كنيد تا با پيغام ورود با كاربر ارتباط برقرار كنيد.
• ماژول را به گونه‌اي تنظيم كنيد كه در همه صفحات ظاهر شود تا صفحه نخست پيغام ورود، واقعاً اجرا شود.
• تنظيمان ماژول View Permissions را به گونه‌اي تغيير دهيد كه فقط براي كاربران تأييد نشده قابل رؤيت باشد. اين بدان معناست كه وقتي كاربران وارد سايت شوند، ماژول نمايش داده نمي‌‌‌شود. اين روش شخصي بسيار خوبي است كه فضاي ارزشمندي از صفحه را به شما برمي‌‌‌گرداند.

ايجاد صفحه ورود منحصر به فرد
بيشتر اسکینهای ظاهري DNN لينك Login (ورود به سایت) را دارند كه صفحه پيش‌فرض Login User (ورود کاربران) سايت را نمايش مي‌‌‌دهد. اين صفحه ماژول Account Login (ورود به سایت) و نه هيچ چيز ديگري را نمايش مي‌‌‌دهد. نمي‌‌‌توانيد ماژول‌هاي ديگر را به اين صفحه اضافه كنيد؛ اما اگر بخواهيد صفحه ورود را جذاب تر كنيد، مي‌‌‌توانيد صفحه ورود خودتان را ايجاد كنيد و آن را به عنوان صفحه ورود سايت تان قرار دهيد.

چگونگي ايجاد صفحه ورود توسط خودتان:
1. صفحه جديد را اضافه كنيد، مجوزها را براي نمایش صفحه به همه کاربران (View page All Users) تنظيم كنيد.
عنوان صفحه را طوري انتخاب كنيد كه يادآوري آن آسان باشد، مثل ورود کاربران
2. هشدار: ، ماژول ورود به سایت را به اين صفحه اضافه كنيد. اين مرحله واقعاً مهم است! اگر ماژول ورود به سایت را به اين صفحه اضافه نكنيد يا دسترسي به اين ماژول براي كاربران تأييد نشده در صفحات ديگر امكان پذير نباشد، هيچ كس نخواهند توانست به سايت شما وارد شود حتي خود شما!
3. صفحه خود را تا حدي كه دوست داريد، زيبا كنيد.
ساختارهاي دوست داشتني، اشكال زيبا و ساير موارد را به شكلي كه دوست داريد براي جذاب كردن صفحه اضافه كنيد.
4.    به صفحه مدیر > تنظیمات سایت (Admin > Site Setting) برويد.
5.    روي دكمه Maximize كنار تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings) كليك كنيد.
تنظيمات پيشرفته براي اين سايت نمايش داده مي‌‌‌شود.
6.    نام صفحه را كه در مرحله 1 از جعبه باز شونده صفحه ورود (Login Page) ايجاد كرده ايد، انتخاب كنيد.


صفحه ورود از حالت پيش‌فرض به صفحه شما تغيير مي‌‌‌كند. انتخاب سوئيچ‌هاي مشخص نشده (Non Specified) صفحه را به حالت پيش‌فرض برمي‌‌‌گرداند.
7.    روي لينك بروز رسانی (Update) كليك كنيد.
وقتي روي لينك ورود به سایت (Login) كليك شود، صفحه جديد نمايش داده مي‌‌‌شود.

حال برای آزمایش صفحه ورود را ايجاد كنيد و آن را براي استفاده تنظيم كنيد. فراموش نكنيد كه ماژول ورود به سایت را به صفحه ورود اضافه كنيد!


شخصي سازي صفحه ثبت نام کاربران
روش استاندارد ثبت نام عضو در سايت DNN اينست كه كاربر روي لينك ثبت نام (Register) كه در بيشتر اسکینهای DNN استاندارد است كليك كند، اطلاعات كاربري اوليه خود را وارد كند و سپس روي لينك ثبت نام (Register) كليك كند. سپس كاربران قادر خواهند بود كه به سايت شما وارد شوند و به محتوياتي كه تنها در دسترس كابران ثبت نام شده است دسترسي يابند. به عنوان مدير مي‌‌‌توانيد با تغيير چند تا از تنظيمات ساده اين فرآيند را اصلاح كنيد.
صفحه ثبت نام كه توسط لينك ثبت نام قابل دسترسي است فقط ماژول حساب کاربران (User Avccounts) و نه هيچ چيز ديگري را دارد. نمي‌‌‌توانيد ماژول‌هاي ديگري به اين صفحه اضافه كنيد اما مي‌‌‌توانيد صفحه ثبت نام خود را ايجاد كنيد و آن را به عنوان صفحه کاربر و ثبت نام سايت قرار دهيد.

چگونگي ايجاد صفحه حساب كاربر خود:
1. صفحه جديدي اضافه كنيد.
نام صفحه را به گونه‌اي انتخاب كنيد كه به يادآوردن آن آسان باشد، مثل ثبت نام در سایت،
2. ماژول حساب کاربران (User Account) را به اين صفحه اضافه كنيد.
3. صفحه را به شكلي كه دوست داريد زيبا كنيد.
براي سفارشي كردن اين صفحه نوشته و تصاويري اضافه كنيد. اطلاعاتي مثل اينكه چرا كاربران بايد ثبت نام كنند، به عنوان يك عضو دسترسي به چه چيزهايي خواهند داشت، يا عكس‌هايي از افراد شاد، شروع خوبي است.
4.    به صفحه مدیر > تنظیمات سایت (Admin > Site Setting) برويد.
شما را به صفحه تنظيمات سايت مي‌‌‌برد.
5.    روي دكمه Maximize كنار تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings) كليك كنيد.
تنظيمات پيشرفته سايت نمايش داده مي‌‌‌شود.
6.    نام صفحه را كه در مرحله 1 از جعبه باز شونده صفحه کاربر (User Page) ايجاد كرده‌ايد، انتخاب كنيد.
صفحه ورود از حالت پيش‌فرض به صفحه شما تغيير مي‌‌‌كند. انتخاب سوئيچ‌هاي مشخص نشده (Non Specified) صفحه را به حالت پيش‌فرض برمي‌‌‌گرداند.


7.    روي لينك بروزرسانی (Update) كليك كنيد.
وقتي روي لينك ثبت نام (Register) كليك شود، صفحه جديد نمايش داده مي‌‌‌شود.

توصيه: اطلاعاتي كه به اين صفحه اضافه مي‌‌‌كنيد و به شكلي طراحي شده است كه كاربر را براي ورود تشويق كند، بايد مجوزهاي نمایش صفحه را براي كاربران تأييد نشده، داشته باشد. اين فكر خوبي است زيرا كاربران شما نيز وقتي مي‌‌‌خواهند پس از ورود، با كليك روي نام خود اطلاعاتشان را به روز كنند به اين صفحه دسترسي دارند. اگر اين كاربران قبلاً ثبت نام كرده باشند، نيازي نيست كه آنها را به ثبت نام تشويق كنيم! اين كار را انجام دهيد تا ببينيد چه مي‌‌‌شود.

حال ممکن است به خود بگویید چطور می توان صفحه ثبت نام را به طور کامل تغییر داد و فرم های زیباتری را برای صفحه ثبت نام ایجاد کنیم. در آموزش های بعدی ابزارهایی را معرفی خواهیم کرد که امکان سفارش سازی و تغییر در فیلدهای ثبت نام کاربران را به شما می دهد.

 

منبع: irandnn.irآیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3