خدمات میزبانی وب ایده پردازان نظری

مرکز آموزش

دیتاسنتر های پرقدرت واقع در آمریکا و کانادا سالهاست میزبان وب سایت های بیشمار عزیزان هم وطن می باشند ما سعی نموده ایم با ارایه گارانتی نظر اعتماد کاربران را جلب نماییم.

LiveZilla Live Help

اعضا > مرکز آموزش > هاست > سوالات متداول هاستینگ


سوالات متداول هاستینگ
ميزباني وب چيست؟
ميزباني وب بدين معني است که شما بتوانيد صفحات طراحي شده وب سايت خود را در فضايي روي اينترنت قرار دهيد ، بدين معني ، ب فضاي اختصاص داده شده به شما دسترسي کامل داريد ، مي توانيد فايلهاي خود را upload (بالاگذاري) کنيد ، آمار مربوط به سايت خود را داشته باشيد ، و هر بخش کوچک روي سايت و ايميل هاي تحت دومين خود را مديريت کنيد و ...
آیا میتوان بیش از یک دامنه را روی یک پلان میزبانی وب قرار داد؟
اگرچه پلانهای میزبانی وب فقط برای هوست کردن یک نا دامنه طراحی شده، لیکن شما می توانید با استفاده از سرویس ریگان دامنه مجازی (URL Forwarding) دومین های دیگری را به فضای هوست شده خود، اشاره کنید
آیا امکان دریافت نسخه پشتیبان وجود دارد ؟
بله. در صورتی که درخواست کنترل پنل میزبانی را داده باشید این امکان در اختیار شما قرار دارد تا نسخه پشتیبان از تمامی بخشهای سایت خود ( پایگاه داده ، فایلها و فولدرها ، پست های الکترونیکی و... ) تهیه نمایید
آیا خدمات میزبانی وب و پست الکترونیک پس از خرید قابل ارتقا هستند ؟
بله . شما پس از خرید می توانید مشخصات فضای میزبانی خود را در موارد زیر ارتقاء دهید :
دسترسی به کنترل پنل
دسترسی FrontPage Server Extention
امکان استفاده از پایگاه داده
افزایش فضای هاست
افزایش فضای پایگاه داده
تعداد پست الکترونیکی
فضای مربوط به هر پست الکترونیک
من تمام ٍEmail های خود را از دست دادم. آیا امکان بدست آوردن آنها از Backup موحود است؟
خیر. به محض اینکه شما نامه ای را با با برنامه POP3 Client به کامپیوتر خود Download میکنید. آنها از سرور حذف شده و هیچ گونه نسخه پشتیبانی در سرور باقی نمیماند . به علت تفییرات روزانه زیاد در سیستم Email امکان Backup گیری از آنها میسر نمیباشد
نام اختصاصی دامنه يا Domain چيست؟
در اينترنت، هر سايت، نامی منحصر به فرد دارد که بايد اين نام را به ثبت برساند. مثلا شرکت کامپيوتری geeklog، سايت خود را در آدرس انحصاری خود با نام www.geeklog.net قرار داده است.

پسوند های مختلف با يکديگر چه فرقی داردند؟
پسوند نشان دهنده زمينه کاري و محدوده فعاليت سايت يا صاحب آن Domain مي باشد (که توضیح داده شده است
Contact Information در ثبت Domain به چه معنی است؟
هنگام ثبت Domain از شما خواسته ميشود تا مشخصات صاحب Domain، مدير Domain، مدير فنی Domain، و مشخصات پرداخت کننده پول را وارد کنید . اين مشخصات توسط همه قابل مشاهده است. بنابر اين دقت در وارد کردن انها ضروری است.
چه نکاتی را بايد در ثبت Domain مورد توجه قرار داد؟
اولين نکته: اسمی که انتخاب ميشود بايد دارای شرايط زير باشد:
تا حد ممکن کوتاه باشد.
متناسب با نوع فعاليت سايت باشد
از حروف جدا کننده (-)تا حد امکان استفاده نشود.
تايپ آن برای بيننده راحت باشد.
دومين نکته: Domain حتما به نام خودتان ثبت شود و اطلاعات Domain مانند: Email، آدرس، تلفن، و فکس، به نام خودتان يا شرکتتان باشد. زيرا اين اطلاعات را براحتی می توان از طريق سايتهای ثبت کننده Domain استخراج کرد و در صورتی که اطلاعات مربوط به ديگری باشد، صاحب Domain شما شناخته نمی شويد.
سومين نکته: به هيچ عنوان نام خود را در سايتهايی که مجانی Domain ثبت می کنند، ثبت نکنيد.

انتقال Domain يا Domain Transfer به چه معناست؟
اگر Domain خود را در سايتی ثبت کرده باشيد و قصد داشته باشيد که آن را به سايت ديگری انتقال دهيد به اين عمل Domain Transfer می گويند. بعضی از سايتهای ثبت Domain برای اين کار هزينه ای حدود 8 الی 15 دلار دريافت می کنند. شرايط انتقال Domain به شرح زير است:
- زمان اتمام قرار داد Domain بايد بيشتر از
1روز باشد.
- به هنگام در خواست Transfer از سايت جديد(سايتی که ميخواهيم Domain به آن انتقال پيدا کند) سايت قديم(سايتی که Domain در آن ثبت شده) از صاحب Domain، به وسيله Email اجازه ميگيرد و در صورت قبول اقدام به انتقال ميکند.
- در هنگام عمل انتقال سايت شما Down نمی شود.
- سايت شما از هنگامی که به سايت جديد منتقل می شود به مدت 1 سال تمديد ميگردد.

سايت وب چيست؟
سايت وب، مجموعه ي از صفحات مرتبط به يکديگر است که انبوهی از اطلاعات را در قالب متن، تصوير، صدا، و فيلم در اختيار بيننده قرار می دهد.

چه کسانی می توانند سايت وب داشته باشند؟
تمام اشخاص و سازمانها می توانند سايت وب داشته باشند. به جرات می توان گفت که سريعترين و بهترين راه معرفی فعاليتها، محصولات، و شرکتها سايت وب است. در واقع وب نقش کاتالوگی اينترنتی را برای شما بازی می کند.

سايت وب چه مزايايی دارد؟
با داشتن يک سايت وب ميتوان کليه اطلاعات مربوط به يک سازمان، مانند بيوگرافی، حوزه فعاليت، و محصولات را در قالب يک کاتالوگ جامع ايجاد کرد، با اين تفاوت که بر خلاف کاتالوگ های عادی نيازی به چاپ و توزيع اين کاتالوگ نخواهد بود و به سهولت و در کمترين زمان برای کليه افرادی که به اينترنت متصل هستند، قابل دسترس خواهد بود. در ضمن افراد با ديدن سايت وب و در صورت نياز برای دريافت اطلاعات بيشتر می توانند از طريق اينترنت و با ارسال نامه با سازمان ارتباط برقرار کنند.
مراحل ايجاد يک سايت وب چيست؟
برای اينکه يک سايت وب داشته باشيد، ابتدا بايد برای سايت خود نامی انحصاری به ثبت برسانيد که اصطلاحا دامنه (Domain) ناميده میشود. سپس بايد برای سايت خود فضايی در اينترنت اجاره کنيد، و نهايتا بايد نسبت به طراحی صفحات سايت خود اقدام کنيد.
در صورت داشتن هر گونه پرسش که در اینجا مطرح نشده به با شماره 09358758597 تماس حاصل فرمایید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
Reported Attack Page! (مشاهدات: 2309)


Language:

تماس با ما

آدرس دفاتر تهران:

 دفتر شبکه و اتوماسیون اداری : خیابان کاشانی پلاک 27

دفتر  میزبانی وب : یادگار امام خیابان چراغی، پلاک 2 واحد 3