Fove از عرضه هدست واقعیت مجازی خود در اواخر ماه ژانویه خبر داد‍


کمپانی Fove در جریان برگزاری CES 2017 اعلام کرد که هدست واقعیت مجازی خود را با قابلیت تعقیب چشم کاربر از ماه ژانویه در اختیار افرادی قرار می‌دهد که آن را پیش خرید کرده‌‌اند.

کمپانی Fove در جریان برگزاری CES 2017 با نمایش هدست واقعیت مجازی خود اعلام کرده که هدست‌های واقعیت مجازی پیش فروش شده‌ی خود را از اواخر ژانویه جاری در اختیار خریداران قرار خواهد داد. Fove در سال ۲۰۱۵ میلادی با رونمایی از هدست واقعیت مجازی خود سر و صدای بسیاری به پا کرد، بطوریکه این محصول در کیک‌استارتر موفق شد تا سرمایه‌ای ۴۸۰٫۶۵۰ دلاری را جذب کند. دلیل تاثیرگذاری این هدست واقعیت مجازی، قابلیت امکان تعقیب چشم است.

در ماه نوامبر Fove اعلام کرد که پیش خرید این محصول برای تمام افراد در دسترس است. در هفته‌های آینده خریداران هدست Fove 0 می‌توانند محصولی را که انتظار آن را می‌کشیدند در دست گرفته و از آن استفاده کنند.

یوکا کوجیما، موسس و مدیرعامل کمپانی Fove در این خصوص می‌گوید:

در حال نزدیک شدن به پایان دو سال و نیم هیجان هستیم. ما در سال ۲۰۱۴ کمپانی Fove را با تیم کوچکی تشکیل دادیم و حال ما روش جدیدی را برای تعامل انسان با دنیای مجازی توسعه داده‌ایم.

Fove امیدوار است تا قابلیت تعقیب چشم کاربر آن را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز کند. در حال حاضر هدست‌های واقعیت مجازی متعددی در بازار وجود دارند و Fove در پی ایجاد تمایز با رقبا است. قابلیت تعقیب چشم کاربر پتانسیل بسیاری برای تغییر نحوه‌ی تعامل کاربر با دنیای مجازی دارد، بطوریکه با استفاده از این روش کاربران دیگر نیازی به استفاده از کنترلرهای سنتی دستی ندارند.

Fove در جریان برگزاری CES 2017 شماری از نرم‌افزار‌های جدید را نیز برای بکارگیری در کنار هدست واقعیت مجازی خود نمایش داد که تمرکز تمام آن‌ها روی قابلیت تعقیب سوی نگاه کاربر است. برای مثال در یکی از اپلیکیشن‌ها که بیشتر کاربرد مدیتیشن دارد، می‌توان با نگاه به گل و گیاه مجازی رشد آن‌ها تسریع کرد.

Fove اعلام کرده که پس از عرضه‌ی اولیه هدست های واقعیت مجازی خود به بازار، هم اکنون فقط نسخه‌ی سفید رنگ Fove 0 را در اختیار دارد. نسخه‌ی سفید را باید بهترین استراتژی برای رقابت با رقبایی نظیر ریفت آکیولس و وایو اچ تی سی خواند که در رنگ مشکی عرضه می شوند.



منبع :زومیت