Audio-Technica به دنبال تحول در بازار هدفون ها با DSR9BT


Audio-Technica یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای هدفون در دنیا است و امسال در  CES 2017 این شرکت با محصول خاصی حاضر شده که نیازی به DAC داخلی ندارد.

DAC یا تبدیل کننده‌ی دیجیتال به آنالوگ یکی از استانداردهای امروزه‌ی تجربه‌ی صوتی به حساب می‌آید و می‌توانید آن را درون گوشی هوشمند خود پیدا کنید یا از هدفونی استفاده کنید که مجهز به DAC است.

اما DSR9BT ساخت آدیو تکنیکا با استفاده از سیستمی با نام Pure Digital Drive می‌تواند به طور مستقیم با سیگنال‌های دیجیتال ارتباط برقرار کند و نیازی به DAC ندارد. به این ترتیب به مرور با DACها خداحافظی کرده و به سیستمی جدید و البته طراحی ساده‌تر در هدفون‌های آینده خواهیم رسید.

DSR9BT دارای کویل صدای چهار هسته‌ای است که باعث تفاوت آن با DSR7BT و قیمت گران‌تر آن شده است. هردوی این هدفون‌های از صدای ۲۴-bit/48kHz از طریق بلوتوث پشتیبانی می‌کنند اما اگر اتصال با کابل صورت بگیرد این عدد به ۲۴-bit/96kHz می‌رسد. همچنین هدفون‌ها از NFC نیز پشتیبانی می‌کنند تا به راحتی بتوانید آن را با دستگاه مورد نظر خود جفت کنید.

آدیو تکنیکا SR9

اما علاوه بر این دو هدفون بی‌سیم، آدیو تکنیکا هدفون پرچمدار جدید با کابلی را با نام SR9 معرفی کرده است. بازه‌ی فرکانس پاسخ‌دهی این هدفون نیز بین ۵ هرتز تا ۴۵ کیلوهرتز است.

هر سه هدفون از ماه فوریه با قیمت ۲۹۹ پوند برای DSR7BT و ۴۶۵ پوند برای SR9 و ۴۹۹ پوند برای DSR9BT عرضه خواهند شد.منبع :زومیت