API بخش سوپرچت یوتیوب در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت


گوگل توسعه‌ی قابلیت سوپرچت را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرد تا ویدیو‌های زنده‌ی یوتیوب جذابیت بیشتری بیابند.

مدیر محصولات یوتیوب باربارا مک‌دونالد روز گذشته و در خلال کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O 2017 از برنامه‌ی جدید گوگل برای بخش اجرای زنده‌ی YouTube Live رونمایی کرد. سوپرچت قابلیت جدید یو‌تیوب است که پیش از این معرفی شده بود. اما اکنون API آن در دسترس توسعه‌دهندگان است تا بتوانند از طریق آن امکان انجام اعمال مختلف و از پیش تعیین کننده را فراهم کنند.

بدین ترتیب تماشاگران می‌توانند در این بخش مکالمه، توسط برخی شرایط خاص اعم از پرداخت مبلغی خاص، اعمال از پیش تعیین شده را انجام دهند. به عنوان مثال می‌توان به روشن یا خاموش کردن چراغ، پرواز پهباد و موارد متعدد بیشتر اشاره کرد. گوگل قصد دارد با توسعه‌ی این بخش تعامل بیشتری بین تماشاگران و اجراکنندگان انجام دهد تا جذابیت ویدیو‌های زنده افزایش قابل توجهی یابد. 

قابلیت‌های جدید یوتیوب می‌تواند مخاطبان جدیدی را به این سرویس اضافه کند و به تولید‌کنندگان محتوا نیز آزادی عمل بیشتری در این خصوص می‌دهد. اکنون توسعه و تعریف اعمال و اکشن‌های بیشتر در این سرویس بر عهده توسعه‌دهندگان خواهد بود و در آینده‌ای نزدیک شاهد تنوع بسیار بیشتری در این بخش خواهیم بود. منبع :زومیت