۳dRudder: کنترل بازی های مجازی با پا


کنترل بازی‌های واقعیت مجازی با پا شاید رؤیایی بود که توسط ۳dRudder به واقعیت می‌پیوندد.

استارتاپ نیویورکی ۳dRunner، گجتی ساخته است که از طریق آن می‌توانید با استفاده از پاهای خود، بازی‌های واقعیت مجازی را کنترل کنید. این دستگاه برای بازی‌های پی‌سی، موبایل و واقعیت مجازی قابل استفاده است.

این کمپانی در جریان نمایشگاه CES 2017 از یک محصول عجیب پرده‌برداری کرد. البته وقتی به این نمایشگاه و گجت‌ها و فناوری‌های سایر کمپانی‌ها نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که چنین کنترلری خیلی هم عجیب نیست. از طرفی در این نمایشگاه دو بخش وجود دارد؛ بخش گیمینگ و بخش تکنولوژی و فناوری که ۳dRunner به هر دوی این بخش‌ها مرتبط است.

البته در گذشته یک مدل باسیم نیز از این گجت عرضه شده بود و حال شاهد مدل بی‌سیم این کنترلر هستیم. ۳dRudder وایرلس به‌خوبی از سیستم‌های گیمینگ ویندوزی، گوشی‌های موبایل اندروید و سایر پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند و هدست‌هایی نظیر آکیولس ریفت، اچ‌تی‌سی وایو، هدست واقعیت مجازی سامسونگ، هدست واقعیت مجازی گوگل (Google Daydream) و سایر هدست‌های واقعیت مجازی به‌خوبی با ۳dRudder سازگار هستند.

۳dRudder بی‌سیم در تابستان سال جاری میلادی با قیمت ۲۰۰ دلار وارد بازار می‌شود. باتری داخلی این گجت به شما اجازه می‌دهد ۱۳ ساعت به‌صورت مداوم از آن استفاده کنید.منبع :زومیت