کشت 8000 هکتار سویا در استان گلستان

به  گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گلستان،«علی موسی‌خانی» اظهار کرد: بیش از  1376 تن  بذر بوجاری  برای کشت سویا  در استان گلستان توزیع شده و با شروع کشت محصولات تابستانه تاکنون در بیش از  8200 هکتار از زمین‌های استان سویا کشت شد.


وی افزود: از این میزان تاکنون 2700 هکتار از سطح سویا در استان گلستان سبز شده است.


رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی استان گلستان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در بیش از 45 هزار  هکتار از  زمین‌های گلستان سویا کشت شود که نسبت به پارسال که 35 هزار هکتار بود، 30 درصد افزایش یابد.


موسی‌خانی علت تاخیر کشت سویا را سرعت پایین برداشت گندم و جو در استان گلستان اعلام و اظهار امیدواری کرد با پایان فصل برداشت، کشت این محصول هم در استان سرعت بگیرد.


وی اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی این محصول امسال 2265 تومان اعلام شده که نسبت به پارسال افزایش 15 درصدی دارد.


رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی استان گلستان افزود: کشت سویا در  استان گلستان از اواسط اردیبشهت آغاز  می‌شود و تا 10 تیر ادامه دارد.


موسی‌خانی گفت: در استان گلستان 4 کارخانه روغن‌کشی وجود دارد که روزانه توان استحصال 2000 تن روغن را دارند و گلستان سالانه با بیش از  50 هزار  هکتار سطح زیر کشت سویا مقام نخست تولید سویا را به خود اختصاص داده است.


وی با اشاره به این‌که سالانه بین 50 تا 55 هزار هکتار سویا در استان گلستان کشت می‌شود، تصریح کرد: این میزان سطح زیر کشت معادل 65 درصد سطح زیر کشت سویای کشور است.


انتهای پیام

منبع مطلب : http://www.isna.ir/news/95031716680/کشت-8000-هکتار-سویا-در-استان-گلستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *