۶.۵ میلیون از ۴۹ میلیون سیم کارت فعال ایرانسل به شبکه ۴G‌ متصل هستند

ایرانسل در کنفرانس امروز خود در راستای رونمایی از پروژه‌های فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات، آمار گسترده‌ای از کاربران خود ارایه داد. به گفته‌ی مدیر عامل این اپراتور، ۸۶ درصد جمعیت کشور هم‌اکنون تحت پوشش نسل دوم شبکه‌ی موبایل این شرکت هستند. بیش از ۲۰ هزار نود شبکه‌ی ایرانسل قادر به پشتیبانی از ۴۹ میلیون سیم‌کارت فعال ایرانسل  هستند.

در حال حاضر ۳۰ میلیون گوشی پشتیبان از نسل سوم شبکه‌ی موبایل در ایران فعال هستند که ۲۱.۷ میلیون از آن‌ها در شبکه‌ی ایرانسل فعال هستند. ایرانسل را می‌توان فعال‌ترین اپراتور در شبکه‌ی نسل چهار اینترنت نامید؛ این اپراتور با ۱۰۳۱۰ نود در ۶۱۹ شهر، نزدیک به ۶.۵ میلیون کاربر فعال در شبکه‌ی ۴G دارد. این درحالی است که تعداد گوشی‌های فعال کشور که از نسل چهار شبکه‌ی موبایل نیز پشیتبانی می‌کنند به ۱۰.۵‌ میلیون واحد می‌رسد.

موتورولا موتو زد / motorola moto z

ایرانسل در راستای گسترش نفوذ خود در میان کاریران دیتا، شبکه‌ی نسل ۴.۵ ثابت TD-LTE را راه‌اندازی کرده است که اکنون در ۱۴۲ شهر فعال است.

آمار‌های ارایه شده از ایرانسل چند نتیجه‌ی مهم به همراه دارد. این شرکت طی یک سال گذشته افزایش ۳۲ و ۳۰۰ درصدی تعداد کاربران ۳G و ۴G‌ را تجربه کرده است. همچنین ایرانسل با توجه به مصرف دیتای روزانه ۲۶۰۰ ترابایت، خود را به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور دیتا کشور معرفی کرد که وزیر ارتباطات در این مراسم نیز گفته‌های ایرانسل را تایید کرد.

ایرانسل در کنار افزایش تعداد کاربران، سرعت و پهنای باند سرویس‌های خود را نیز افزایش داده است تا طی سال‌های گذشته میانگین سرعت تجربه شده توسط کاربران شبکه‌ی موبایل ایرانسل ۱۰۰ برابر شود. هم‌چنین تاخیر سرویس موبایل ایرانسل تا ۲۰ برابر کاهش یافته است تا تجربه‌ی کاربری بهتری به ارمغان بیاید.

منبع: زومیت