۶۳ درصد از آیفون های تولید شده در ۱۰ سال گذشته، همچنان استفاده می‌شود

گزارش منتشرشده نشان می‌دهد که از تمام آیفون‌های اپل که از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون تولید شده است، هنوز نزدیک به ۶۳ درصد آن‌ها توسط کاربران استفاده می‌شود. این موضوع برای شرکت اپل، هم خبر خوب و هم خبر بدی است.

خبر خوب اینکه نشان می‌دهد کاربران آیفون، واقعا گوشی‌های خود را دوست دارند و به‌راحتی از آن‌ها دل نمی‌کنند؛ اما در سمت دیگر، این موضوع یک مشکل بزرگ هم محسوب می‌شود و آن، عدم ارتقا آیفون‌ها به مدل‌های جدید است؛ ظاهرا کاربران آیفون، به اندازه‌ی کافی برای ارتقا گوشی‌های خود به مدل‌های جدید، قانع نمی‌شوند. گوشی‌هایی مثل آیفون ۴ و آیفون ۵، هنوز هم در سراسر جهان استفاده می‌شود.

اپل در ۱۰ سال گذشته، بالغ بر ۱.۱۶۳ میلیارد گوشی آیفون را وارد بازار کرده است؛ این رقم ۱۵ درصد از کل گوشی‌های تولید شده را در این بازه‌ی زمانی شامل می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که در فرودین ماه امسال، از هر ۴ گوشی تولید شده، یکی آیفون اپل بوده است.

آیفون ۶؛ محبوب‌ترین گوشی اپل

مقاله‌های مرتبط:

اگر بخواهیم میزان محبوبیت گوشی‌های آیفون را بر اساس تعداد کاربران فعال‌شان، رده‌بندی کنیم، آیفون ۶ در صدر این فهرست قرار می‌گیرد. گزارش منتشرشده نشان می‌دهد که در فروردین‌ماه، ۲۱ درصد از کل کاربران آیفون، از این مدل استفاده می‌کرده‌اند. در این بازه‌ی زمانی، آیفون ۶ اس و آیفون ۷، با ۱۸ و ۱۱ درصد، در رتبه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرد. رتبه‌ی چهارم هم با ۹ درصد از کل کاربران آیفون، به مدل آيفون ۶ پلاس تعلق دارد.

آیفون ۶

خبر خوب اینکه مدل‌های قدیمی مثل آیفون ۴ و آیفون ۵، کاربران زیادی ندارد؛ اما از طرف دیگر، کاربران زیادی هم از مدل جدید آیفون ۷ پلاس استفاده نمی‌کنند؛ این موضوع نشان می‌دهد که امکانات ویژه‌ی این گوشی در مقایسه با آیفون ۷، مثل دوربین دوتایی، نتیجه‌ی مطلوبی نداشته است.

شهریورماه امسال، اپل احتمالا از سه گوشی جدید با نام‌های آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸، رونمایی کند. انتظار می‌رود که آیفون ۸ بتواند کاربران مدل‌های قدیمی را به ارتقا گوشی‌های خود، ترغیب کند.

به نظر شما چرا هنوز بسیاری از کاربران از آیفون‌های ۴ و ۵ استفاده می‌کنند؟

منبع: زومیت