۵ نکته کلیدی برای افزایش امنیت وردپرس (اینفوگرافیک)


افزایش امنیت وردپرس

سلام؛
درست است که برای ساخت وبسایت خود با کمک وردپرس بسیاری از موارد برایتان فراهم است اما به هر حال تا رسیدن به هدف اصلی ملزوماتی پیش روی شماست که باید انجام دهید و برای رسیدن به این مهم مسلما بسیار تلاش خواهید کرد. حال فکر کنید این همه زحمت می کشید و با یک مشکل امنیتی تمامی این تلاش هدر می رود. پس برای افزایش امنیت وردپرس باید چه کرد؟

افزایش امنیت وردپرس

راه های متعددی برای حفظ امنیت وردپرس و افزایش امنیت وردپرس وجود دارد که با توجه به آنها می توانید وبسایتی مقاوم ایجاد کنید که به راحتی در معرض حمله قرار نگیرد.

در اینفوگرافیک امروز قصد داریم ۵ نکته کلیدی را معرفی کنیم که به کمک آنها می توانید به راحتی و با چند حرکت ساده در افزایش امنیت وردپرس گامی اساسی و مهم بردارید و حفره های امنیتی را از سر راه خود بردارید. در این مسیر ابزارهایی نیز معرفی میکنیم که با نصب و راه اندازی آنها در وردپرس می توانید امنیت فوق العاده ای را برای وبسایت وردپرسی خود به ارمغان آورید و خیال خود را از این بابت راحت کنید.

security-افزایش امنیت وردپرس

۵ نکته کلیدی

۱- استفاده از یک هاست ایمن و استاندارد

بارها گفتیم در انتخاب هاست خوب و سرویس دهنده دقت کنید. چنانچه سرور خوبی نداشته باشید ممکن است خطرات زیادی شما را تهدید کند که یکی از آنها جلوگیری از افزایش امنیت وردپرس می باشد.

۲- کنترل فایل های آپلود شده توسط کاربران

زمانی که حجم بارگذاری را برای کاربران آزاد می گذارید انتظار بارگذاری هر نوع فایل مخربی را باید داشته باشید. پس در این مورد محتاط باشید و محدودیت ایجاد کنید.

۳- استفاده از نکات امنیتی

بسیاری از کاربران وردپرس پس از نصب سایت از همان نام کاربری و پسورد پیش فرض استفاده می کنند که این کار کاملا اشتباه است. نام کاربری و پسورد خود را جهت افزایش امنیت وردپرس تغییر دهید.

۴- تهیه نسخه پشتیبان به صورت منظم

بک آپ گرفتن را هرگز فراموش نکنید. همیشه از وبسایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و در محیطی امن و مطمئن نگه داری کنید.

۵- بروز باشید

سیستم وردپرس به همراه قالب و افزونه ها را همیشه به روز کنید. به محض مشاهده نسخه های جدید آنها را بروز رسانی کنید زیرا بسیاری از باگ ها در نسخه های قبلی برطرف شده است.منبع : همیار وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همیار وردپرس مراجعه نمایید