۵ نرم افزار جایگزین برای TeamViewer

ساعاتی پیش خبری مبنی بر مسدود شدن سرویس TeamViewer برای کاربران ایرانی منتشر شد که ما نیز در زومیت آن را پوشش دادیم. از آنجاکه این سرویس طرفداران و کاربران بسیاری دارد، تصمیم گرفتیم در این مقاله ۵ نرم افزار مشابه معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید به جای Team Viewer از آن ها استفاده کنید. شیوه‌ی کارکرد هر ۵ برنامه یکسان است؛ به این معنا که بعد از نصب برنامه روی هر ۲ کامپیوتر مبدا و مقصد، باید از اطلاعات و رمز داده شده استفاده کنید تا بین دو کامپیوتر اتصال برقرار کنید.

Windows Remote Desktop Connection

مایکروسافت به صورت پیش فرض ابزاری را برای کنترل از راه دور یک کامپیوتر تعبیه کرده است که تحت عنوان Windows Remote Desktop Connection در اختیار کاربران قرار گرفته است. درواقع شما بدون نیاز به نصب هیچ نرم افزار اضافه‌ای و تنها با استفاده از همین ابزار قادر خواهید بود تا به کامپیوترهای دیگر متصل شوید و آن‌ها را از راه دور کنترل کنید. این ابزار دارای محدودیت در کنترل همزمان چند کامپیوتر است و در آن واحد تنها می‌تواند به یک کامپیوتر متصل شود، اما از آنجایی که اکثر کاربران نیازی به کنترل همزمان بیش از یک کامپیوتر ندارند می‌توان آن را نادیده گرفت. این ابزار که در Control Panel قابل دسترسی است، می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که استفاده‌ی زیادی از ریموت کنترل ندارند و می‌خواهند بدون دانلود نرم افزارهای جداگانه، اقدام به مدیریت یک کامپیوتر از راه دور کنند.

  • ویژگی‌ها: سریع بودن برنامه، امکان دسترسی کامل به کامپیوتر مقصد و وجود پیش فرض آن در نسخه‌های مختلف ویندوز
  • سیستم عامل: ویندوز، مک
  • برای دسترسی به کنترل پنل رفته یا نام Remote را در استارت منو جستجو کنید.

Chrome Remote Desktop

دومین ابزار پیشنهادی برای جایگزینی TeamViewr افزونه‌ی محبوب و معروف مرورگر کروم است که به سادگی و به‌طور رایگان قابل دانلود و نصب است. تنها کافی است تا وارد مرورگر کروم و بخش افزونه‌ها شوید تا بتوانید Chrome Remote Desktop را به طور رایگان دانلود و فعال کنید. به همین سادگی از این پس می‌توانید از داخل مرورگر کروم، به سیستم مقصد متصل شوید و آن را کنترل کنید. این افزونه روی مرورگر کروم اجرا خواهد شد، بنابراین می‌توانید از آن روی هر سیستم عاملی که توانایی اجرای مرورگر کروم را دارد استفاده کنید. تنها کافی است تا این افزونه را نصب کنید و از اطلاعات آن برای اتصال استفاده کنید. همچنین به لطف اپلیکیشن موبایلی Chrome Remote Desktop می‌توانید از داخل موبایل نیز به کامپیوتر مورد نظر متصل شوید و آن را کنترل کنید.


Ammyy Admin

نرم افزار سومی که می‌توانید از آن به جای TeamViewer استفاده کنید، Ammyy Admin نام دارد که با حجمی کمتر از یک مگابایت قابل دانلود و استفاده خواهد بود. کافی است تا این برنامه را دانلود و روی هر دو سیستم مبدا و مقصد اجرا کنید. سپس با اطلاعات داده شده، می‌توانید اتصال بین دو کامپیوتر را برقرار کنید. علاوه بر امکان مدیریت دسکتاپ، مواردی همچون انتقال فایل یا گفتگوی زنده نیز امکان پذیر خواهد بود.


AnyDesk

چهارمین نرم افزاری که در این مطلب معرفی خواهیم کرد و از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است، AnyDesk نام دارد. نکته‌ی جالب در رابطه با این نرم افزار پشتیبانی آن از مک و لینوکس است که می‌تواند کاربرد آن را چند برابر کند. علاوه بر امکان کنترل کامپیوتر، شما قادر به انتقال فایل و اطلاعات نیز مابین این دو سیستم خواهید بود. همچنین به کمک اپلیکیشن موبایل AnyDesk می‌توانید از داخل موبایل نیز اقدام به کنترل کامپیوتر مورد نظر کنید.


Splashtop

به عنوان آخرین نرم افزار موجود در لیست جایگزین‌های Team Viewer، به سراغ Splashtop خواهیم رفت که ابزاری قدرتمند برای کنترل کامپیوتر از راه دور است. مانند ۴ نرم افزار مذکور توسط این برنامه نیز می‌توانید کنترل یک کامپیوتر را از راه دور به دست بگیرید و علاوه بر کنترل ماوس و کیبورد، قادر به انتقال فایل نیز باشید. یکی از نکات قوت Splashtop کیفیت بالای تصویر در انتقال است به طوری که در صورت برخورداری از سرعت بالا، حتی می‌توانید بازی‌ها و فیلم‌های خود را نیز از راه دور اجرا و کنترل کنید. این نرم افزار نسخه موبایل نیز دارد به این معنا که می‌توانید از داخل موبایل هم کامپیوتر خود را مدیریت کنید.

منبع: زومیت