۱۰ بازی انحصاری ایکس باکس وان که بهتر است تجربه کنید

چند سالی است که از اولین قدم‌های کنسول‌های نسل هشتم به صنعت گیم می‌گذرد و حال کمپانی‌های سونی و مایکروسافت به جایی رسیده‌اند که با کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس سعی کرده‌اند تا عمر کنسول‌های نسل هشتم را بالاتر ببرند و قدرت بیشتری در اختیار سازندگان و بازیکنان قرار دهند. اما در این بین بازیکنانی هستند که به تازگی کنسول‌های نسل هشتمی این دو کمپانی را خریداری کرده‌اند و برای‌شان سوال است که کدام بازی‌ها ارزش پولی که بابتش می‌پردازند را خواهند داشت؟ در این لیست سعی داریم تا ۱۰ بازی برتر انحصاری ایکس‌باکس وان را معرفی کنیم تا شمایی که به تازگی این کنسول را خریداری کرده‌اید با نگاهی کوتاه و آشنایی جزیی با آن‌‌ها، بتوانید بازی مورد علاقه خود را انتخاب و خریداری کنید. قطعا بازی‌های بسیار بیشتری می‌توانند در این لیست حضور داشته باشند که ارزش بسیار بالایی دارند اما در این بخش به ۱۰ بازی برتر انحصاری ایکس‌باکس وان می‌پردازیم. همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از  بازی‌های معرفی شده، به لطف قابلیت Play Anywhere کمپانی مایکروسافت روی پلتفرم ویندوز ۱۰ نیز قابل بازی هستند.

این لیست بر اساس ترتیب خاصی تهیه نشده و انتخاب آن‌ها تنها به سلیقه شما واگذار می‌شود

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

اگر نگاهی به تاریخ بازی‌های ویدیویی بندازیم، همیشه نامی از سری Halo برده شده است. این سری توانست در بسیاری از المان‌ها و سبک‌هایی که امروزه در بازی‌های ویدیویی می‌بینیم اولین باشد. زمانی که کسی فکرش را هم نمی‌کرد می‌توان با کنسول‌ها و کنترلر یک بازی اول شخص تیراندازی حرفه‌ای انجام داد، نسخه اول هیلو با نام Combat Evolved توانست به همه ثابت کند که این کار شدنی است و از قضا یکی از بهترین و جاودانه‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت گیم را نیز تحویل داد. ‌سه‌گانه اول سری Halo را می‌توان جزو بهترین بازی‌های اول شخص تیراندازی دانست که تجربه آن به هر کسی پیشنهاد می‌شود.

استودیو ۳۴۳ اینداستریز که سکان هدایت سری Halo را به دست گرفت، کمی این بازی را از ریشه‌ها دور کرد، اما نمی‌توان منکر این شد که آن‌ها از نظر گیم‌پلی و مکانیزم باعث پیشرفت‌های بسیار خوبی در این سری نشدند. آن‌ها در اقدامی نسخه‌های گذشته سری Halo را در قالب کالکشنی با ارزش به نام Halo: The Master Chief Collection به صورت بازسازی درست و حسابی عرضه کردند. هرچند این نسخه در ابتدای عرضه خود مشکلات عجیب و غریبی مانند سرورهای بخش چند نفره داشت که باعث ناراحتی طرفداران شد، اما از نظر بخش‌های داستانی این بازی، کیفیت بصری، فنی چه از نظر گرافیکی و چه از نظر گیم‌پلی، قطعا ارزش تجربه این کالکشن را بالا برده است. اگر دوست دارید یکی از بهترین مجموعه بازی‌های اول شخص تیراندازی تاریخ را تجربه کنید، هرگز Halo: The Master Cheif Collection را از دست ندهید.

Gears of War 4

Gears of War 4

 • سازنده: کوالیشن (The Coalition)
 • تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۵
 • سبک: سوم شخص تیراندازی

مقاله مرتبط

وقتی سری Gears of War پا به صنعت گیم گذاشت، خیلی از المان‌ها و استانداردهای صنعت گیم را متحول کرد. این سری توانست با گرافیک خارق‌العاده خود در سال ۲۰۰۶، نگاه خیل عظیمی از مردم را به سمت خود جلب کند و در زمان خود، گرافیک بصری و فنی فوق‌العاده‌ای را روی کنسول به جای بگذارد. نه تنها از نظر گرافیکی، بلکه گیم‌پلی بازی هم استانداردهای زیادی برای سبک بازی‌های تیراندازی سوم شخص معین کرد. تا قبل از آن، بحث کاورگیری در بازی‌های مختلف اصلا جایگاه مشخصی نداشت و Gears of War توانست با سیستم کاورگیری و تیراندازی عالی خود، از همان ابتدای کار به همه بگوید که یکی از بهترین آثار سوم شخص تیراندازی است.

این بازی به قدری موفق بود که استودیوهای زیادی سعی داشتند با بازی‌های خود جایگاه این اثر جاودانه را تصاحب کنند،‌ اما خب موفق نشدند و پس از پایان قرار داد مایکروسافت با کمپانی اپیک، واقعا جای خالی نسخه جدیدی از این سری حس می‌شد. اما مایکروسافت که می‌دانست این سری چقدر قدرتمند است، تیمی متشکل از اعضای قدیمی سری Gears of War و اعضای جدید و با تجربه را دور هم جمع کرد تا نسخه جدیدی از این بازی بسازند و در نتیجه Gears of War 4 شکل گرفت. نسخه جدید این بازی چند سال پس از وقایع نسخه سوم آغاز می‌شود، جایی که پسر مارکوس همراه با دوستانش وارد ماجرایی جدید می‌شوند و خطری جدید سیاره سرا را تهدید می‌کند.

Gears of War 4 دیگر همانند گذشته یک بازی انقلابی نیست و آن تاثیری را که سه‌گانه قبل در صنعت گیم گذاشت تکرار نمی‌کند. اما Gears of War 4 یک بازی فوق‌العاده است که طعم و مزه گذشته خود را حفظ کرده و حتی با عوض شدن سرآشپز جدید آن یعنی The Coalition، اوضاع گیم‌پلی و گان‌پلی حتی بهتر از قبل شده است. به عنوان اولین بازی استودیو کوالیشن، Gears of War 4 عالی عمل کرد و از بسیاری جهات، یکی از برترین بازی‌های نسل هشتمی مایکروسافت به شمار می‌رود.

Quantum Break

Quantum Break

 • سازنده: رمدی (Remedy)
 • تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
 • سبک: اکشن ماجراجویی، سوم شخص تیراندازی

مقاله مرتبط

بازی Quantum Break جدیدترین اثر خالق Max Payne و Alan Wake یعنی رمدی است. این بازی از آن آثاری است که در بین منتقدان و گیمرها یک بازی سلیقه‌ای به شمار می‌روند. عده‌ای آن را جذاب و خوب می‌دانند و عده‌ای آن را خسته کننده و بد. اما به طور کلی، سایت زومجی، روند تکراری، محیط‌ها و طراحی مراحل خسته کننده و گان‌‌پلی ضعیف بازی را بلای جان Quantum Break دانسته است. اما این بازی نقاط قوت بسیار خوبی نیز دارد. داستان و شخصیت پردازی بسیار خوب، کنترل لذت‌بخش زمان، گرافیک عالی و فیزیک خارق‌العاده و در نهایت مدل‌سازی عالی شخصیت‌ها از جمله موارد مثبت این بازی به شمار می‌روند. این بازی همراه با مینی سریال‌های کوتاه عرضه شده است که می‌توانید آن‌ها را به صورت جدا دانلود کنید. اما به راحتی می‌توان گفت اجرای بسیار خوب بازیگران و کیفیت بالای این سریال به روایت داستان بازی بسیار کمک کرده است.

داستان بازی مربوط به دانشمندی است که مشغول به اختراع دستگاه سفر در زمان است. اما هنگامی که قصد داشتند این دستگاه را آزمایش کنند، اتفاقات آن جور که باید پیش نمی‌رود و این افراد تحت تاثیر قدرت زمان قرار می‌گیرند. یکی از آن‌ها به شخصیت منفی و دیگری شخص مثبت را ایفا می‌کند. شما در نقش جک جویس، شخصیت خوب داستان ایفای نقش خواهید کرد و باید جلوی پائول سرین، شخصیت منفی داستان را بگیرید. می‌توان گفت گان‌پلی بازی ضعیف است، اما در نقطه مقابل کنترل زمان به لطف گرافیک فنی بازی به شدت جذاب و عالی کار شده است. توقف زمان، سپر زمان، حرکت در زمان از جمله کارهایی هستند که می‌توان انجام داد. همچنین در انتهای هر مرحله در نقش پائول سرین ایفای نقش خواهید کرد و باید بین دو رویداد پیش رو یکی را انتخاب کنید. زومجی در نقد خود بیان کرده که اگر استودیو رمدی تنوع مراحل بیشتر همراه با یک گان‌پلی درگیر کننده‌تر را در این بازی به ثمر می‌نشاند، Quantum Break  می‌توانست جایگاه بهتری داشته باشد. اما از نظر سینمایی بودن این بازی، گرافیک بصری و فنی، فیزیک، شخصیت پردازی، داستان و بسیاری از نکات دیگر، Quantum Break  اثری است که به بهترین شکل ممکن توانسته آغازگر محو کردن مرزها بین سینما و گیم باشد.

Killer Instinct

Killer Instinct

 • سازنده: آیرن گلکسی (Iron Galaxy)
 • تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۵
 • سبک: مبارزه‌

در صنعت گیم، بازی‌های فایتینگ مختلفی وجود دارند. از Street Fighter گرفته تا Mortal Kombat، که  تنوع و سبک این بازی‌ها نسبتا خوب است. اما شاید زیاد با بازی Killer Instinct آشنا نباشید. این بازی مبارزه‌ای انحصاری که همانند دیگر بازی‌های مبارزه‌ای به آن صورت تبلیغ نمی‌شود، از سال ۲۰۱۳ تا به حال به صورت چند فصل مختلف عرضه شده است. این اثر که به خواسته طرفداران بازی که تعداد آن‌ها هم کم نیست، توسط خالق اصلی آن دوباره ساخته شده است و می‌توان گفت گرافیک عالی و بالانس بسیار خوب آن، Killer Instinct را به یکی از بازی‌های بسیار خوب مبارزه‌ای تبدیل کرده است. چیزی حدود ۲۵ شخصیت در این بازی وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید و به مبارزه بپردازید. بسیاری از آن‌ها از نسخه‌های قدیمی بازگشته‌اند. اما در این بین شخصیت‌هایی مانند جنرال RAAM از بازی Gears of War یا آربیتر از بازی Halo در این بازی وجود دارند. البته این بازی را می‌توان جزو سخت‌ترین‌های سبک مبارزاتی نیز نام برد. چرا که تک تک شخصیت‌ها طیف وسیعی از ضربات را پیاده می‌کنند و باید به خوبی با حرکات تمامی آن‌ها آشنا باشید. به دلیل عرضه فصلی این بازی، نقدهای زیادی برای این بازی انجام نشده است. اما به طور کلی سیستم مبارزات جذاب و بخش تمرینی بسیار خوب این بازی از جمله نکات ویژه Killer Instinct هستند. اگر از بازی‌هایی مانند Mortal Kombat خسته شده‌اید، بهتر است این بازی را نیز امتحان کنید.

Gears of War: Ultimate Edition

Gears of War: Ultimate Edition

 • سازنده:  اپیک (Epic)
 • ریمستر: کوالیشن
 • تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴
 • سبک: سوم شخص تیراندازی

مقاله مرتبط

سری Gears of War را باید در راس تیراندازی‌های سوم شخص صنعت گیم دانست. گیم‌پلی فوق‌العاده و گرافیک خارق‌العاده مواردی بودند که این سری را در نسل هفتم جزو بهترین‌ها قرار دادند. اما نسخه اول این بازی که در کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه شد، به خودی خود یک انقلاب در صنعت گیم بود. در سال ۲۰۰۶، این بازی با گرافیک عالی و اتمسفر لذت‌بخش، گیم‌پلی درگیر کننده همراه با المان‌های جدید و شخصیت‌هایی دوست داشتنی از جمله نکاتی بودند که این بازی را بسیار محبوب و مهم کردند. بعد از این که نام تجاری این بازی در تصاحب مایکروسافت درآمد، استودیو کوالیشن مسئول ساخت ادامه این سری شد. اما آن‌ها برای آن که نشان دهند چه چیزی در چنته دارند، نسخه اول این سری را بازسازی کردند.

Gears of War: Ultimate Edition فراتر از یک بازی ریمستر است. وضوح تصویر ۱۰۸۰p و نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه در بخش تک نفره و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در بخش چند نفره اولین نکات مهم این بازسازی به شمار می‌روند. اما این آخر کار نیست. بلکه کل بازی، ابتدا تا انتهای آن بهبود گرافیکی داشته است و کاملا نسل جدید شده‌اند. بخش داستانی بسیار خوب بازی شما را در نقش یکی از اعضای COG یعنی مارکوس فنیکس قرار می‌دهد. ۱۴ سال پس از حلمه لوکاست‌ها به سیاره سِرا و قتل عام مردم، حال مارکوس و دوستانش قصد دارند تا از شر لوکاست‌ها، این موجودات ترسناک و باهوش از روی زمین خلاص شوند. گیم‌پلی بازی نیز نقطه قوت آن به شمار می‌رود. یک بازی سوم شخص تیراندزی همراه با یک سیستم کاورگیری بی‌نقص که منبع الهام بسیاری از دیگر بازی‌های تیراندازی شد، اسلحه‌های جذاب و طراحی مراحل بسیار خوب از جمله ویژگی‌های این بازی به شمار می‌روند. مهم نیست قبلا این بازی را ۱۰ سال قبل روی ایکس‌باکس ۳۶۰ تجربه کرده باشید یا خیر، چه یک تازه وارد به دنیای ایکس‌باکس باشید و چه این بازی را قبلا انجام داده‌اید، تجربه دوباره Gears of War با نسخه Ultimate Edition هنوز هم حس و حال فراموش نشدنی خواهد داشت.

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive

 • سازنده: انیسامنیاک (Insomniac Games)
 • تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۳
 • سبک: اکشن ماجراجویی، سوم شخص تیراندازی

مقاله مرتبط

استودیو اینسامنیاک را خوب می‌شناسید. استودیویی که اخیرا با بازی Ratchet & Clank عالی عمل کرد و در سال ۲۰۱۸ نیز بازی مرد عنکبوتی را برای پلی‌استیشن ۴ در راه دارد. اما قبل از انتشار بازی رچت و کلنک، آن‌ها روی یک بازی انحصاری به نام Sunset Overdrive کار کردند که شدیدا جذاب و سرگرم کننده است. Sunset Overdrive شما را به دنیایی آخرالزمانی، اما کاملا متفاوت و رنگارنگ می‌برد. تنها ایرادی که از این بازی می‌توان گرفت ماموریت‌هایی است که بعد از چندین ساعت تکراری خواهند شد، اما شوخی‌های بسیار بامزه این بازی که آشپز آن اینسامنیاک بوده است، به خودی خود ارزش بازی را بالا برده است. از نگاه زومجی، گیم‌پلی سریع و پرجنب و جوش، محیط شاد و رنگارنگ و پرجزئیات، صداگذاری جذاب و سیستم مبارزات و اسلحه‌های فوق‌العاده جذاب از جمله نقاط قوت این بازی به شمار می‌روند.

داستان بازی در سال ۲۰۲۷ در شهر سانست شروع می‌شود. جایی که شرکتی به نام فیزکو، نوشابه‎‌های انرژی‌زایی را بین مردم پخش می‌کند و آن‌ها با خوردن این نوشابه‌ها تبدیل به موجوداتی عجیب و غریب می‌شوند. حال شما باید به عنوان یک قهرمان باید به فکر نجات بازمانده‌ها و فرار از شهر باشید. گیم‌پلی این بازی جذاب مربوط به بالا و پایین رفتن از در و دیوار، انجام ماموریت‌ها، استفاده از اسلحه‌های فوق‌العاده جالب و عجیب و کشتن انبوهی از هیولاهای عجیب می‌شود. دیالوگ‌های این بازی به شدت بامزه و دوست داشتنی هستند و حتی گاهی به فیلم‌ها، بازی‌ها و سریال‌های معروف نیز طعنه می‌زند. از نگاه زومجی، باید تیم اینسومنیاک را بابت ترسیم دنیای آخرالزمانی در چنین قالب و فضای شادی تحسین کرد. بازی چند ساعت به معنای واقعی شما را سرگرم خواهد کرد و اگر طرفدار بازی‌های این‌چنینی و با ریتم سریع هستید، به هیچ وجه نباید این بازی را از دست بدهید. در کنار همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌ها، با Sunset Overdrive لبخند از روی لبان شما پاک نخواهد شد.

Ori and the Blind Forest

Ori and the Blind Forest

 • سازنده: استودیو مون (Moon Studio)
 • تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۳
 • سبک: پلتفرمر ماجراجویی

مقاله مرتبط

رک بگویم، اُری و جنگل نابینا، زیباترین و دلنشین‌ترین بازی مستقلی است که ارزش آن بیش از بسیاری از بازی‌های پرخرج این دوره و زمانه است. تنها ایراداتی از این بازی توسط منتقدین در هنگام عرضه گرفته شد مربوط به افت فریم‌های کم و برخی مراحل بسیار سخت بازی بود که حالا با آپدیت‌‌های مختلف برطرف شده است. زومجی نیز در نقد خود به ستایش این بازی پرداخت و نقات قوت زیادی را برای آن نام برد. گیم‌پلی غنی و هیجان‌انگیز همراه با شگفتی‌های خاص این بازی، زیبایی بصری فوق‌العاده و سبک هنری منحصر به فرد، موسیقی اوریجینال و تأثیرگذار بر روند بازی، داستان عمیق و تفکربرانگیز و ارزش تکرار بالا در کنار بسیاری دیگر از برتری‌های این بازی، ارزش این اثر را که بهتر است آن را یک اثر هنری بنامیم بالا برده است.

داستان بازی ماجرای اُری را روایت می‌کند. او که ناگهان در طی اتفاقی نارو، موجودی که اُری را به فرزندی قبول کرده بود از دست می‌دهد، مجبور می‌شود به تنهایی در جنگل تاریک و خطرناک به ماجراجویی بپردازد. این بازی دو بعدی که گرافیک بصری آن هیچ چیزی از بازی‌های سه بعدی پر خرج کم ندارد، کنترل اُری را در اختیارتان قرار می‌دهد و بیشتر مراحل با پریدن‌ها و استفاده از عناصر مختلف جلو می‌رود. گاهی این مراحل به شدت سخت می‌شوند و باید انقدر عکس‌العمل‌تان بالا باشد تا بتوانید از مراحل عبور کنید. زومجی در نتیجه‌گیری خود «اری و جنگل نابینا» را مجموعه‌ی کاملی می‌داند که سطح انتظارتان را از دیگر بازی‌های مستقل بالا می‌برد و در موارد زیادی هم آن قدر تجربه‌های خاصی ارائه می‌کند که سطح انتظارتتان را به چالش می‌کشد. از نگاه زومجی، Ori and the Blind Forest بازی کاملی است که در همه‌ی ارکان خود موفق شده به چنان جایگاهی برسد که حتی گاهی مخاطب را به تعجب وا می‌دارد. تجربه‌ی شیرین این بازی چیزی نیست که به راحتی بتوانید از آن بگذرید.

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians

 • سازنده:‌۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳i)
 • تاریخ انتشار: ۵ آبان ۱۳۹۴
 • سبک: اول شخص تیراندازی

مقاله مرتبط

زمانی سری بازی Halo به خاطر داستان و جذابیت بخش تک نفره شهرت بسیاری داشت و در کنار بخش چند نفره جزو بهترین بازی‌های اول شخص تیراندازی قرار می‌گرفت. اما رک بگویم، پنچمین قسمت از سری Halo آن طور که باید، روایت جالبی را در بخش تک نفره ارایه نداده است. البته مراحل جذاب و گرافیک عالی این بخش ارزش یک بار امتحان کردن را دارند، اما همانند نسخه‌های قبل انتظار روایت داستانی بسیار جذابی را نداشته باشید. اما دلیل اصلی انتخاب این بازی در این لیست، چیزی نیست جز بخش چند نفره این بازی. بخش چند نفره بازی Halo 5: Guardians بی‌نهایت جذاب، فوق‌العاده متعادل و شدیدا حرفه‌ای است. سطح بازیکنان این بخش اکثرا به قدری بالا است که تا زمانی که به خوبی فوت و فن‌های این بازی را یاد نگرفته باشید نمی‌توانید لذت آن را بچشید.

بخش چند نفره این بازی به دو قسمت آرنا و وارزون تقسیم می‌شود. اگر یک مبتدی هستید، بهتر است به بخش وارزون بروید. در وارزون ۲۴ نفر از بازیکنان به دو گروه ۱۲ نفره تقسیم می‌شوند و در نقشه‌ای بزرگ به مبارزه با یکدگیر و همچنین با دشمنان فضایی دیگر خواهند پرداخت. بیش از صدها مدل اسلحه، وسایله نقلیه جنگی و در نهایت جذابیت بالا در مبارزات از جمله مواردی هستند که شما را عاشق این بخش می‌کنند. پس از بخش وارزون، بخش آرنای بازی تنوع به مراتب بالاتری دارد، اما پیرزوی در آن نیاز به یارهای قوی، استراتژی خوب و مهارت بالا دارد. علاوه بر این‌ها به راحتی می‌توان گفت گان‌پلی بازی Halo بهترین چیزی است که در یک بازی تیراندازی اول‌شخص خواهید دید. زومجی نیز در بررسی این بازی، عملکرد Halo 5: Guardians  را از نظر بصری و طراحی‌های هنری،  صدا  و البته گیم‌پلی، بسیار عالی می‌داند  که آن قدرت خود را به عنوان یک بازی اول شخص تیراندازی بسیار شلوغ، پر جنب و جوش و هیجان‌انگیز بر کنسول ایکس‌باکس وان پیاده کرده است. اگر به دنبال یک بخش چند نفره بسیار قوی اول شخص و متفاوت از دیگر شوترهای نظامی هستید، مطمئن باشید Halo 5: Guardians در این زمینه بهترین است.

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3

 • سازنده:  پلی‌گراند (Playground Games)
 • تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۵
 • سبک: ریسینگ

مقاله مرتبط

بعد از موفقیت‌های سری بازی‌ها Forza Motorsport در نسل هفتم کنسول‌ها و همچنین کاهش چشم‌گیر بازی‌های ریسینگ آرکید، چه از نظر کیفیت و چه از نظر کمیت، دیگر بازی جالبی وجود نداشت که طرفداران این سبک از بازی‌های ریسینگ را سرگرم کند. اما در نسل هفتم فرزندی از خانواده Forza متولد شد که توانست نوید‌بخش تولد دوباره ریسینگ آرکید باشد. سری Forza Horizon توانست از همان ابتدا نظر خیلی‌ها را جذب خود کند و حال با تجربه‌ای که از سومین نسخه Forza Horizon داشتم، به جرات می‌توانم بگویم که این سری، با این قسمت، به حد کمال رسیده است.

در نسخه سوم بازی Forza Horizon این بار به استرالیا سفر می‌کنیم و وارد فستیوال‌های مسابقات رانندگی این بخش از دنیا می‌شویم. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این قسمت، همین دنیای بازی است که یکی از واقعی‌ترین، زیباترین و هیجان‌انگیزترین محیط‌های یک بازی ریسینگ را به شما ارایه می‌دهد. در کنار محیط، بیش از ۳۵۰ ماشین مختلف در اختیار بازیکنان قرار داده شده و همچنین صدها مسابقه مختلف طراحی شده که هیچ‌گاه شما را خسته نخواهند کرد.

بازی Forza Horizon 3، یک ریسینگ واقعا کامل و بدون نقص است. هر عنصری که یک عاشق سبک ریسینگ نیاز داشته باشد، در این اثر وجود دارد. مسابقات عالی، محیط فوق‌العاده و لیست بلند بالایی از ماشین‌ها در تمام سبک‌ها، این بازی را به بهترین انتخاب برای شخصی که بازی‌های ریسینگ را دوست دارد تبدیل کرده است. اما از آن بالاتر، Forza Horizon 3 آنقدر خوب و بزرگ است که به راحتی می‌توان گفت، این بازی، برترین ریسینگ چند سال اخیر محسوب می‌شود.

Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6

 • سازنده: تِرن تن (Turn 10)
 • تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
 • سبک: ریسینگ

مقاله مرتبط

همانطور که قبلا گفتم، بدون شک ایکس‌باکس بهترین مکان برای دوست‌داران سبک اتومبیل‌رانی است. اگر همانند Forza Horizon 2 زیاد از سبک آرکید خوشتان نمی‌آید و دوست دارید طعم واقعی ماشین‌ها را در پیست‌ها بچشید، یا حتی اگر در کنار یک بازی آرکید دنبال یک بازی شبیه‌ساز اتومبیل هستنید، بدون شک Forza Motorsport بهترین گزینه برای خرید است. این بازی مشکلات گذشته خود را کاملا بهبود بخشیده است و با ارایه یک بازی بی‌نقص از نظر گیم‌پلی، بهترین بازی اتومبیل‌رانی موجود در کنسول‌های نسل هشتم را در اختیارتان قرار می‌دهد. تنها ایراداتی که از این بازی گرفته شده را می‌توان از موسقی‌های یکنواخت و تکراری و همچنین نبود چرخه پویای شبانه روزی اشاره کرد، اما زومجی در بررسی خود، وجود بیش از ۴۵۰ ماشین مختلف در بازی، پیاده‌سازی فوق‌العاده رانندگی در شب و در هوای بارانی، پیشرفت‌های چشمگیر درایواتار، گیم‌پلی بسیار شبیه به واقعیت، بخش‌های متنوع، جزئیات خیره کننده ماشین‌ها و مسیرها و در نهایت حضور برنامه تخته گاز (Top Gear) در بازی را نقاط قوت این بازی دانسته است.

بدون شک فورتزا موتوراسپورت ۶ استاندارد تازه‎ای در بازی‌های شبیه‌ساز رانندگی به وجود آورده است. تلاش سازندگان بازی برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد برای بازیکنان قابل تحسین است. ترن تن با درس گرفتن از اشتباهات هرچند کوچک خود، توانسته یکی از بهترین بازی‌های رانندگی نسل هشتم را بسازد. فرقی نمی‌کند که طرفدار بازی‌های رانندگی باشید یا خیر. مطمئن باشید با بازی کردن فورزا موتوراسپورت ۶، نزدیک‌ترین تجربه به واقعیت از رانندن سوپرکارهای فوق‌العاده گران قیمت دنیا را به دست می‌آورید. رزولوشن ۱۰۸۰p، نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه،‌توجه دیوانه‌وار به جزئیات، بخش‌های مختلف و متعدد،‌ رانندگی در شب و در هوای بارانی، همه و همه شما را مبهوت خود می‌کند. این بازی از آن دست بازی‌هایی است که باید آن را تجربه کنید.

* این مقاله در تاریخ ۲۱ تیر بروزرسانی شده است. 

منبع: زومیت