یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی دانشگاه آزاد طی برنامه بلندمدت

به گزارش ایسنا، دکتر علی مفردنیا با اعلام این مطلب گفت: اولین نشست مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات ۳۵ واحد دانشگاهی به منظور تبیین مصوبات شورای عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

وی بر ایجاد ساختار ماتریسی و یکپارچه برای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد تأکید کرد و افزود: همه مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات واحدهای دانشگاهی باید در زمینه سیاست‌ها، استراتژی‌ها و برنامه‌های کلان به صورت متمرکز و یکپارچه با مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان مرکزی در ارتباط و هماهنگ باشند.

دکتر مفردنیا با تأکید بر یکپارچگی و هماهنگی در توسعه پشتیبانی و نگهداری سیستم‌های اطلاعاتی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در بعضی موارد سیستم‌های اطلاعاتی به صورت جزیره‌ای تولید می‌شود و توسط اشخاص حقیقی و حقوقی توسعه می‌یابد و پشتیبانی آنها کاملاً پراکنده است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد افزود: توسعه و تولید سیستم‌های اطلاعاتی در واحدهای دانشگاهی صرفاً با هماهنگی و تأیید مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.

وی به استراتژی‌های مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد در دو زمینه کوتاه مدت و بلندمدت اشاره و تصریح کرد: در برنامه‌های کوتاه مدت باید سیستم‌های اطلاعاتی بدون وقفه به کار خود ادامه دهند و توسط ابزارهای مدرن الکترونیکی، قواعد یکپارچه و متمرکز را در آنها ایجاد کنیم و از مزایای سیستم‌های اطلاعاتی بدون ایجاد خلل در فعالیت‌های جاری دانشگاه بهره ببریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، دکتر مفردنیا تاکید کرد: در برنامه بلندمدت و قطعی، تمام سیستم‌های دانشگاه آزاد اسلامی یکپارچه می‌شود که به همین منظور یک سامانه متمرکز که شامل مواردی همچون آموزش، پژوهش، اداری مالی و … است، طراحی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا