گوگل پس از پایان ضرب الاجل تعیین شده، مشکل امنیتی ویندوز را اعلام کرد

[ad_1]

گوگل پس از پایان ضرب الاجلی که در ماه نوامبر پس از کشف مشکل امنیتی در ویندوز به اطلاع این کمپانی رسانده بود، روزنه‌ی امنیتی مورد نظر را منتشر کرد.

گوگل امروز خبر از وجود مشکلی امنیتی در ویندوز مایکروسافت داد که با استفاده از آن هکرها می‌توانند اطلاعات کاربران را از طریق اینترنت اکسپلورر و سایر نرم‌افزار‌ها به سرقت ببرند. براساس اطلاعات ارائه شده این باگ امنیتی در نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی کشف شده و گوگل پس از کشف آن، این مشکل را به اطلاع مایکروسافت رساده است، حال آنکه پس از پایان ضرب الاجل ۹۰ روزه که توسط گوگل برای رفع این مشکل تعیین شده بود، این کمپانی وجود چنین مشکل امنیتی را بصورت عمومی اعلام کرده است.

این اولین بار نیست که گوگل پیش از برطرف کردن یک مشکل امنیتی توسط مایکروسافت، آن را بصورت عمومی اعلام می‌کند. در سال ۲۰۱۴ نیز شاهد موضوعی مشابه بودیم؛ در سال ۲۰۱۴ مایکروسافت دو روز پس از اعلام عمومی مشکل موجود در ویندوز، اقدام به رفع آن کرد. تاخیر مایکروسافت برای برطرف کردن مشکل مورد نظر به تعهد این کمپانی برای انتشار پچ‌های امنیتی در روز موسوم به Patch Tuesday باز می‌گردد. مایکروسافت معمولا پچ‌های امنیتی خود را روز‌های سه شنبه منتشر می‌کند، هرچند این تاخیر باعث به خطر افتادن کاربران شود.

مایکروسافت به یکباره در ابتدای ماه جاری اعلام کرد که انتشار تمام پچ‌های امنیتی برای ویندوز تا Patch Tuesday که در ماه مارس تعیین شده، به تعویق خواهد افتاد. هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت این مشکل امنیتی را با انتشار پچ امنیتی در ماه فوریه حل خواهد کرد یا رفع این مشکل تا ماه مارس به تعویق خواهد افتاد. مایکروسافت هیچگاه برنامه‌ی انتشار پچ‌های امنیتی خود را منتشر نمی‌کند.

سخنگوی مایکروسافت در پاسخ به Tom’s Hardware در مورد تعویق انتشار پچ امنیتی ماه فوریه چنین اظهار نظر کرده است:

الویت ما این است که بهترین تجربه را از نظر توسعه و حفاظت از سیستم کاربران به ارمغان بیاوریم. ما در مراحل پایانی که منتهی به انتشار پچ امنیتی ماه فوریه بود، مشکلی را پیدا کردیم که می‌تواند شماری از کاربرانمان را با مشکل روبرو کند و راه‌حل آن در مدت باقی مانده قابل ارائه نبود. ما بروزرسانی مورد نظر را به همراه پچ بعدی که برای انتشار در تاریخ ۱۴ مارس برنامه‌ریزی شده، در اختیار کاربران قرار خواهیم داد.

[ad_2]

منبع :زومیت