گوگل سه بلندگوی هوشمند شخص‌ثالث با دستیار صوتی گوگل اسیستنت معرفی کرد

گوگل، مدتی پیش SDK لازم را برای عرضه بلندگوهای هوشمند با پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل اسیستنت منتشر کرد. همین موضوع باعث شده است تا سه سازنده شخص‌ثالث، بلندگوهای هوشمندی را با دستیار اختصاصی گوگل عرضه کنند. اولین دستیار صوتی که به‌تازگی معرفی شده است، توسط شرکت Anker به تولید رسیده و Zolo Mojo نامیده می‌شود. هرچند، این محصول اولین و تنها بلندگوی هوشمند Anker نیست؛ این شرکت، مدتی پیش بلندگوی هوشمندی را برای رقابت با اکو دات معرفی کرد.

شرکت Anker، بلندگوی هوشمند Mojo را یک محصول «رده‌پایین» معرفی می‌کند که تنها ۷۰ دلار قیمت دارد. Zolo Mojo در واقع، یک بلندگوی هوشمند ۵ واتی است که از دو میکروفون استفاه می‎کند و پشتیبانی از Google Cast، وای‌فای و بلوتوث از دیگر قابلیت‎های آن به شمار می‎رود.

 ابعاد این بلندگوی هوشمند مشابه اکو دات نیست؛ اما نباید انتظار داشته باشید که بلندی و کیفیت صدای خروجی مشابه با بلندگوهای گران‌قیمت در بازار داشته باشد. شرکت سازنده اعلام کرده است که در «اواخر اکتبر» بلندگوی هوشمند Zolo Mojo راهی بازار می‌شود.

بلندگوی هوشمند با دستیار گوگل

هنوز اطلاعات چندانی از دو بلندگوی دیگر، به خصوص GA10 پاناسونیک در دسترس نیست اما زمانی‌که جزئیات بیشتری ارائه شود، آن‌را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. در میان این محصولات، یک بلندگوی هوشمند با نام TicHome Mini وجود دارد که توسط شرکت چینی Mobvoi تولید شده است؛ قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.

به همراه بلندگوهای هوشمند جدیدی که توسط گوگل معرفی شده است‌، گوگل اعلام کرد که دستیار صوتی گوگل اسیستنت با برخی از لوازم خانگی هوشمند ال‌جی ادغام می‌شود. این موضوع، به کاربران اجازه می‌دهد تا با وسایل هوشمند خانگی تعامل بیشتری داشته باشند؛ به عنوان مثال می‌توانید وضعیت لباس‌های خود را از لباس‌شویی جویا شوید.

در رابطه با بازارهایی که بلندگوهای هوشمند جدید با دستیار صوتی گوگل اسیستنت در آن‌ها عرضه خواهد شد، گوگل اعلام کرده است که بیشتر این محصولات در ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، کانادا، آلمان و فرانسه در آینده‌ای نزدیک در دسترس قرار می‌گیرد. قیمت و زمان عرضه هر مدل بسته به بازار فروش، متفاوت خواهد بود.

منبع: زومیت