گوگل در رقابت با آمازون اسپیکرهای هوشمند می سازد

به گزارش جام جم کلیک ، بر اساس گزارش جدید منتشر شده، گوگل در حال کار بر روی یک پروژه‌ی سری جدید است که به نظر می‌رسد پلتفرم رقیبی را برای اسپیکرهای هوشمند آمازون توسعه می‌دهد. اگرچه هنوز جزئیات بیشتری از جمله مشخصات و قیمت این محصول منتشر نشده، اما پس از انتشار این خبر، احتمال می‌رود شرکت نِست که زیر مجموعه‌ی آلفابت است، دیگر در فکر توسعه‌ی دستیار هوشمند مشابه اکوی آمازون نیست.

تا به حال مسئولیت توسعه‌ی اسپیکرهای هوشمند به شرکت نِست واگذار شده بود، اما حال یکی دیگر از شرکت‌های زیر مجموعه‌ی آلفابت یعنی گوگل مسئولیت توسعه‌‌ی این محصول جدید را برعهده دارد. گوگل شرکت نِست را از سال ۲۰۱۴ تصاحب کرده و با این خبر جدید به نظر می‌رسد شرکت نِست از زمان این تصاحب، رشد بسیار کندی داشته است. این کمپانی پیش از این وعده‌ی عرضه‌ی هاب‌ هوشمند خانگی با اسم رمزِ Flintstone را داده بود که تا به حال موفق به عرضه‌ی آن نشده است.

اسپیکر اِکو یکی از محصولات موفق آمازون به شمار می‌رود که تا به حال شاهد بازخوردهای مثبت کاربران بوده است؛ احتمالا دلیل این امر، ارائه‌ی قابلیت‌های بیشتر و ارتقاء عملکرد آن است. زمانی که گوگل روتر وای‌فای خود با نام OnHub را سال گذشته عرضه کرد، با بازخوردهای کاربران مبنی بر عدم ارائه‌ی دستیار هوشمند صوتی برای آن مواجه شد که به نظر می‌رسد نظرات این چنینی عامل اصلی گوگل برای توسعه‌ی اسپیکرهای هوشمند است. حال گوگل در حال توسعه‌ی رقیبی برای پلتفرم هوشمند اِکوی آمازون است و احتمالا در کنفرانس I/O که در ماه مِی برگزار خواهد کرد، از آن رونمایی کند.

منبع: زومیت

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع