گوگل اپلیکیشن Hire را برای کسب‌وکارها منتشر کرد

شرکت‌هایی که در حال حاضر از سرویس ابری G Suite شرکت گوگل استفاده می‌کنند، می‌توانند با خرید اپلیکیشن جدید هایر (Hire)، وارد صنعت استخدام هم شوند. سرویس ابری G Suite، اپلیکیشن‌هایی مثل جیمیل، تقویم گوگل، گوگل درایو و گوگل داکس را در ابعاد سازمانی، در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد. شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنر (Warner Bros)، از اپلیکیشن هایر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی آن، استفاده می‌کردند؛ ولی اکنون استفاده از هایر برای تمام کاربران سرویس G Suite، آزاد است.

گوگل هایر

مقاله‌های مرتبط:

هایر به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا شرح شغل، فرم استخدام، مصاحبه و سایر موارد مربوط به پروسه‌ی استخدام را در اختیار کاندیداها قرار دهند. هایر به‌صورت کامل با اپلیکیشن‌های دیگر سرویس G Suite همخوانی دارد؛ برای مثال، اگر شرکتی از طریق جیمیل یا هایر به کاندیدایی ایمیل دهد، این ایمیل بین هر دو اپلیکیشن، همسان‌سازی خواهد شد. به‌علاوه، هایر می‌تواند از طریق اپلیکیشن تقویم گوگل، قرار ملاقات را با کاندیداهای موردنظر، تنظیم کند. در قرار تنظیم شده، موارد دیگری مانند اطلاعات تماس و موضوع جلسه‌ی استخدام هم نشان داده می‌شود. شرکت‌ها حتی می‌توانند جلسات استخدام را بدون نیاز به قرار حضوری و از طریق اپلیکیشن Hangouts، برگزار کنند. در نهایت، هایر می‌تواند پاسخ نهایی استخدام را با داده‌های جمع‌آوری شده از طریق جلسات مصاحبه، برای کاندیدا، ارسال کند.

گوگل هایر

پروسه‌ی استخدام هر نفر در آمریکا، به‌طور متوسط ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد

کسانی که در بخش‌های منابع انسانی فعالیت می‌کنند؛ با سازوکار وقت‌گیر و هزینه‌بر استخدام آشنا هستند. طبق بررسی‌های انجام شده، پروسه‌ی استخدام برای هر نفر در آمریکا، شامل مصاحبه، جلسات آشنایی و آزمون استخدام، به‌طور متوسط معادل ۴۰۰۰ دلار هزینه دارد. این پروسه، معمولا حدود ۵۲ روز طول می‌کشد. هدف اصلی اپلیکیشن هایر هم این است که زمان و هزینه‌ی استخدام نیروهای جدید را برای شرکت‌هایی که از سرویس ابری G Suite استفاده می‌کنند، کاهش دهد.

بریت جانسون، مدیر محصول گوگل کلاود می‌گوید:

پیدا کردن استعدادهای بزرگ، کلید موفقت هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. اما تشکیل یک تیم با اعضای مناسب، هزینه و زمان زیادی خواهد برد.

گوگل برای اولین بار از سرویس هایر در جریان مراسم I/O که در اردیبهشت‌ماه برگزار شد، رونمایی کرد. این اپلیکیشن توسط استارتاپ بیباپ (Bebop) توسعه یافته است؛ استارتاپی که در سال ۲۰۱۵ میلادی، توسط گوگل، خریداری شد.

هایر از امروز در اختیار شرکت‌های آمریکایی که کمتر از ۱۰۰۰ نفر کارمند دارند و از سرویس G Suite استفاده می‌کنند، قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن، جزئی از G Suite نیست و شرکت‌ها باید آن را به‌صورت جداگانه خریداری کنند.

نظر شما در مورد این اپلیکیشن چیست؟

منبع: زومیت