گوگل اسیستنت اواخر امسال به اندروید تی‌ وی می‌آید


گوگل در جریان کنفرانس I/O امسال از اضافه شدن گوگل اسیستنت و فرمان‌های صوتی به اندروید تی وی در روزهای پایانی امسال خبر داد.

گوگل در حال گسترش دستیار خود به دستگاه‌ها و سرویس‌های مختلف است. اولین باز در CES‌ امسال بود که گوگل از آوردن دستیار خود به اندروید تی‌وی (Android TV) سخن گفت. گوگل قرار است به همراه دستیار صوتی خود لانچر جدیدی نیز به اندروید تی‌وی اضافه کند.

دیو بروک، نایب رئیس مهندسی در بخش اندروید تعداد اپ‌های اندروید تی‌وی را بیش از ۳۰۰۰ اپ اعلام کرده است. بروگ تنها به اعلام آمار برنامه‌های اندروید تی‌وی در گوگل‌پلی اکتفا نکرد و آماری از دستگاه‌های مبتنی بر آن را نیز ارائه کرد. وی تعداد دستگاه‌های اندروید تی‌وی که هر دو ماه یکبار فعال می‌شوند را ۱ میلیون عدد اعلام کرده است.

گوگل زمان دقیقی برای عرضه‌ی بروزرسانی‌های جدید اندروید تی‌وی اعلام نکرده است. با توجه به تاریخچه‌ی معرفی محصولات و زمان عرصه‌ی آن‌ها می‌توان انتظار داشت این آپدیت‌ها تا پیش از اتمام تابستان عرضه شوند. اندروید تی‌وی از زمان عرضه پیوسته در حال پیشرفت و ارتقا بوده‌ است. تعداد اپ‌های مناسب و اضافه کردن قابلیت‌های کاربردی برگ برنده‌ی گوگل در رقابت با پلتفرم‌هایی مانند Roku، Amazon Fire TV و Apple TV خواهد بود.منبع :زومیت