گلکسی نوت ۹ دو میلیمتر از گلکسی نوت ۸ کوچکتر خواهد بود

برنامه طراحی و ساخت گوشی گلکسی نوت ۹ در مرحله تکمیل نهایی است. اگر سامسونگ نخواهد تغییر برنامه‌ای در روال رونمایی گوشی‌های هوشمند خود ایجاد کند،‌ حدود سه ماه آینده باید منتظر رونمایی از گلکسی نوت ۹ باشیم. تاکنون خبرهای غیر رسمی مختلفی در مورد این گوشی هوشمند منتشر شده است. در ماه مارس (اسفندماه )‌ گلکسی نوت ۹ در بنچمارک گیکبنچ رویت شد. طبق آخرین خبرهای منتشر شده، این گوشی هوشمند مجددا در بنچمارک گیکبنچ با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام و سیستم عامل اندروید اوریو ۸.۱.۰ رویت شده است.   

نتایج آزمون جدید با آزمون قبلی تفاوت زیادی ندارد و این موضوع نشان می‌دهد سامسونگ بهینه‌سازی چندانی در این مدت روی این گوشی هوشمند انجام نداده است. البته هنوز وضعیت بروز رسانی نرم افزاری گلکسی نوت ۹ نهایی نشده است. اما سامسونگ از نظر طراحی ظاهری تصمیم نهایی خود را در مورد آن گرفته و بر اساس اطلاعات فاش شده غیر رسمی در توییتر،‌ گلکسی نوت ۹ با ابعادی در حدود ۲ میلی‌متر کوتاه‌تر از گلکسی نوت ۸ به بازار می‌آید و قرار است مجهز به سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش نیز باشد. 

گلکسی نوت ۹

از اینکه گلکسی نوت ۹ قرار است ۲ میلی‌متر کوتاه‌تر از گلکسی نوت ۸ باشد،‌ تعجب نکنید،‌ چون موضوع تازه‌ای نیست. سامسونگ تغییرات مشابهی را برای گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نیز در نظر گرفت و بدان جامه عمل پوشاند. گلکسی S9 پلاس،‌ ۱.۴ میلی‌متر کوتاه‌تر از گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۹ حدود ۱.۲ میلی‌متر کوتاه‌تر از  گلکسی اس ۸ است. به لطف حاشیه‌های باریکی که این گوشی‌های هوشمند جدید دارند،‌ این ۲ میلی‌متر کوتاه‌تر شدن گوشی مشکلی برای ابعاد صفحه نمایش ایجاد نمی‌کند. همین قضیه در مورد گلکسی نوت ۹ هم صادق است و سامسونگ توانسته حاشیه‌های باریکی برای آن طراحی کند. همچنین در ساخت این گوشی از فلز و شیشه مقاوم استفاده شده که آن‌را سخت‌تر از گوشی‌های گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

در مورد سنسور اثرانگشت ادغام شده در صفحه نمایش،‌ پیش از این سایت Ice Universe گفته بود گلکسی نوت ۹ قرار است با سنسور اثر انگشت ادغام شده در صفحه نمایش به بازار بیاید ولی بعدا ادعای خود را پس گرفت. اکنون با اطلاعات جدید منتشر شده،‌ ظاهرا این ویژگی دوباره جان تازه‌ای به خود گرفته است. هنوز مشخص نیست که با حذف سنسور اثر انگشت در قاب پشتی،‌ گلکسی نوت ۹ باریک‌تر از گلکسی نوت ۸ خواهد بود یا خیر. خبرهای غیر رسمی دیگری در مورد گلکسی نوت ۹ منتشر شد مبنی بر اینکه گوشی مذکور با باتری بزرگتر رونمایی خواهد شد. در نظر داشته باشید،‌ سامسونگ علاوه بر باتری،‌ برای ماژول دوربین دوگانه و قلم S Pen در قسمت پشت گوشی، نیاز به فضایی دارد و تنها با حذف سنسور اثرانگشت از قاب پشتی فضای زیادی در آن قسمت خالی نمی‌ماند. 

توجه داشته باشید که این اطلاعات به صورت غیر رسمی منتشر شده‌اند. گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد گلکسی نوت ۹ مطرح می‌شود و حتی برخی معتقدند که گلکسی نوت ۹،‌ همان گلکسی اس ۹ پلاس است که تنها به قلم اس مجهز شده و تغییراتی جزئی در آن دیده خواهد شد. اگر این ادعا درست باشد،‌ طرفداران گلکسی نوت ۹ می‌دانند که در کنار این ویژگی‌ها با گوشی جدیدی مواجه خواهند بود که ویژگی‌های دیگری همچون اسپیکر استریو و دوربین دوگانه با قابلیت تنظیم دیافراگم و امکان ضبط اسلوموشن را خواهد داشت. باید منتظر بمانیم تا مشخصات و اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی هوشمند منتشر شود. 

منبع: زومیت