گلکسی ای ۸ نسخه ۲۰۱۸ با دوربین سلفی دوگانه فاش شد

سری گوشی‌های گلکسی ای (Galaxy A) سامسونگ، هر سال با مدل‌های جدید به‌روز می‌شوند و آن‌طور که پیداست، یکی از بهترین گوشی‌هایی که از مدل ۲۰۱۸ سری گلکسی ای معرفی خواهد شد؛ گلکسی ای ۸ (Galaxy A8) است که تغییرات چشمگیری نسبت به نسل قبلی دارد.

مقاله‌های مرتبط:

سازنده‌ی کره‌ای، نسخه ۲۰۱۷ این گوشی را هیچ‌گاه به بازار عرضه نکرد اما تصمیم دارد برای سال آینده، گلکسی ای ۸ را با تغییرات جدیدی ارائه دهد. یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در گوشی گلکسی ای ۸ اعمال خواهد شد، استفاده از طراحی بدون لبه برای آن است؛ دیگر محصولی که از سری گلکسی ای با حاشیه‌های باریک رونمایی می‌شود، گلکسی ای ۵ (مدل ۲۰۱۸) است که البته قیمت کمتری نسبت به نسخه جدید گلکسی ای ۸ خواهد داشت.

پنل فاش شده از مدل ۲۰۱۸ گوشی میان‌رده جدید سامسونگ، نشان می‌دهد که این گوشی به دوربین دوگانه مجهز خواهد بود؛ برخلاف گوشی‌های دیگر، گلکسی ای ۸ از ترکیب دو سنسور برای دوربین سلفی استفاده می‌کند. عرضه گوشی‌های هوشمند با دوربین سلفی دوگانه چندان در میان سازندگان رواج ندارد؛ البته، این قابلیت برای کاربرانی بیشتر مناسب است که به عکاسی سلفی با گوشی‌های هوشمند خود علاقه‌مند هستند.

گلکسی ای 8

از آنجا که ضخامت‌ حاشیه‌های اطراف نمایشگر گلکسی ای ۸ جدید باریک‌تر شده است، کلید فیزیکی Home در پنل جلوی گوشی گنجانده نخواهد شد؛ سامسونگ این کلید را حذف و سنسور اثرانگشت را به پنل پشتی گوشی منتقل خواهد کرد. در مدل ۲۰۱۶ گوشی گلکسی ای ۸، حسگر اثرانگشت با دکمه‌ی Home ادغام شده بود و در جلوی گوشی قرار داشت.

با توجه به اینکه تنها پنل جلوی گوشی گلکسی ای ۸ (مدل ۲۰۱۸) فاش شده است، اطلاعات بیشتری در رابطه با این مدل وجود ندارد. به عنوان مثال، اندازه‌ی نمایشگر این گوشی هنوز مشخص نشده است و در رابطه با مشخصات سخت‌افزاری آن اطلاعی در دست نیست.

اگر گمانه‌زنی‌ها صحت داشته باشند، سامسونگ مدل ۲۰۱۸ سری گلکسی ای را در ماه دسامبر (دی ماه) معرفی خواهد کرد یا رونمایی از میان‌رده‌های جدیدش را به اوایل سال آینده میلادی موکول می‌کند؛ مدل ۲۰۱۷ سری گلکسی ای، اوایل امسال معرفی شده بود و سامسونگ آن‌ها را در CES به نمایش گذاشت. با توجه به شایعات پیشین، انتظار می‌رود نسخه‌ی جدید چهار گوشی گلکسی ای ۸، گلکسی ای ۷، گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۳ معرفی شود؛ بیشتر مشخصات و قابلیت‌های دو گوشی گلکسی ای ۵ و گلکسی ای ۷ در حال‌حاضر فاش شده است، اما اطلاعات محدودی در رابطه با دو گوشی دیگر داریم. هرچند، برخی مدعی هستند گلکسی ای ۳ مانند دیگر اعضای سری «گلکسی ای» طراحی بدون لبه دارد و نمایشگر کشیده آن، کوچک‌تر از ۵ اینچ خواهد بود. هیچ‌یک از گمانه‌زنی‌ها پیرامون اعضای جدید سری گلکسی ای به صورت رسمی تأیید نشده است؛ به همین جهت، باید با دیده شک و تردید به آن‌ها نگاه کنید. 

منبع: زومیت