گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس احتمالا امکان فیلم برداری با نرخ ۱۰۰۰ فریم بر ثانیه را ارائه می کنند

[ad_1]

بنا به اعلام شایعه‌ای جدید در مورد گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، گفته شده که این دو دستگاه احتمالا امکان ثبت فیلم با نرخ ۱۰۰۰ فریم بر ثانیه را دارند.

شایعه‌ی جدیدی در مورد پرچمداران مورد انتظار سامسونگ منتشر شده که نکته‌ی جالبی را در مورد این دو محصول فاش می‌کند.

بنا به آنچه در این شایعه‌ی جدید اعلام شده، دوربین بکار گرفته شده در گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ امکان ضبط فیلم‌های صحنه‌آهسته با نرخ ۱۰۰۰ فریم بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار خواهند داد. گفته شده که دوربین این دو گوشی‌هوشمند IMX400 سونی است که پیش از این در دو گوشی‌هوشمند اکسپریا ایکس‌زد پریمیوم و ایکس‌زد اس بکار گرفته شده است. اما به‌نظر می‌رسد سامسونگ برای ارائه‌ی قابلیت ثبت فیلم‌های صحنه آهسته فقط به دوربین سونی متکی نبوده و از روشی سفارشی بدین منظور استفاده می‌کند.

ظاهرا سامسونگ تصمیم گرفته تا از یک حافظه‌ی DRAM اضافه بین دوربین گوشی‌های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس و پردازنده‌ی تصویری این دو محصول بهره ببرد. چنین سخت‌افزاری برای پردازش ویدیوهای بسیار آهسته ضروری است؛ چراکه برای ارائه‌ی این ویژگی باید داده‌های زیادی که توسط دوربین ایجاد شده‌اند، مورد پردازش قرار گیرند.

علاوه بر این، منبعی که شایعه‌ی مورد بحث را تایید کرده به این نکته هم اشاره داشته که دوربین سلفی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از سیستم فوکوس خودکار بهبودیافته بهره می‌برد. انتظار می‌رود این دوربین همچنان ۸ مگاپیکسلی باقی بماند؛ اما در کنار آن یک دوربین ۳.۷ مگاپیکسلی برای بررسی عنبیه‌ی چشم در نظر گرفته شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید در خبرهای مختلف بارها اشاره شده که پرچمداران جدید سری گلکسی اس سامسونگ از سنسور تشخیص عنبیه‌ی چشم نیز بهره خواهند برد که با استفاده از آن می‌توان قفل دستگاه را به‌سرعت باز کرد.

البته این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده و همچنین باید توجه داشته باشیم که تعداد بسیار زیادی شایعه و خبر در مورد گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس منتشر شده است و هنوز نمی‌دانیم کدام یک واقعی و کدام یک غیر واقعی هستند. در هر صورت باید تا ۹ فروردین صبر کنیم تا این دو گوشی‌هوشمند به طور رسمی توسط سامسونگ معرفی شوند و در آن زمان از تمامی ویژگی‌های این دو دستگاه آگاه خواهیم شد.

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

منبع :زومیت