گلایه کاربران از مشکلات نمایشگر تبلت‌های سرفیس پرو و آیپد پرو

مایکروسافت و اپل، به‌تازگی مدل‌ جدید تبلت‌های آیپد پرو و سرفیس پرو را به بازار عرضه کرده‌اند؛ اما به نظر می‌رسد وجود مشکل در برخی از مدل‌ها، کاربران را با مشکل مواجه ساخته است. اشکالات سخت‌افزاری، باعث شده تبلت‌های جدید سرفیس پرو مایکروسافت و آیپد پرو اپل، نیاز به تعویض داشته باشند؛ به عبارت بهتر، به نظر نمی‌رسد مشکلات گزارش‌شده توسط کاربران، با عرضه یک به‌روزرسانی به‌سادگی برطرف شود.

مشکلات تبلت‌های جدید سرفیس پرو مایکروسافت، مربوط به نمایشگر آن‌ها است؛ ادعا می‌شود که بخشی از صفحه‌نمایش، بیش از اندازه روشن است. آن‌طور که کاربران ادعا می‌کنند، نور خروجی از لبه پایین صفحه‌نمایش در حالت افقی، بیش از حد است و همین موضوع باعث شده روشنایی بخشی از نمایشگر، بیشتر از سایر قسمت‎های آن باشد. البته این مشکل، هنگامی‌که تبلت را به‌صورت عمودی در دست بگیرید، بیشتر جلب‌ توجه خواهد کرد؛ زیرا تسک‌بار (نوار وظیفه) بخش معیوب را نمی‌پوشاند.

مشکلات سرفیس و آیپد

یکی از کاربران که مدل معیوب را تعویض کرده است، ادعا می‌کند که این مشکل در تمامی نمونه‌های دیگر نیز وجود دارد و حتی با وجود تعویض سرفیس پرو خریداری‌شده با نمونه جدیدتر، روشنایی بیش از حد نمایشگر همچنان جلب‌ توجه می‌کند. علاوه ‎بر این، به نظر می‌رسد مشکل مذکور فراگیر است و پس از انتشار اولین گزارش مبنی بر روشنایی بیش از حد صفحه‎نمایش، سایر کاربران نیز از این مشکل ابراز نارضایتی کردهاند.

به همراه سرفیس پرو، به نظر می‌رسد که کاربران تبلت‌های آیپد پرو جدید اپل نیز با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می‌کنند. البته مشکل گزارش‌شده توسط کاربران تبلت‎های آیپد پروجدید با آنچه در رابطه با تبلت‌های سرفیس پرو عنوان می‌شود، متفاوت است.

مشکلات سرفیس و آیپد

خریداران آیپد پرو اپل مدعی هستند که هاله آبی‌رنگ در حالت افقی، در این مدل‌ها وجود دارد که آزاردهنده است. برخی از کاربران دیگر هم ادعا می‌کنند که رنگ مذکور، به زردی می‌زند؛ به‌هرحال، این مشکل سخت‌افزاری است و کاربران را مجاب می‌سازد تا تبلت‌های خریداری‌شده را با نمونه سالم تعویض کنند. هرچند، برخی نیز اعلام کرده‌اند که حتی در نمونه‎های تعویض شده، مشکل هاله آبی‌رنگ نمایشگر وجود دارد.

با وجود مدت‌زمانی که از اعلام مشکل در صفحه‌نمایش تبلت‌های آیپد پرو و سرفیس پرو گذشته است، مایکروسافت و اپل نسبت به انتقادات کاربران مبنی بر وجود مشکل در صفحه‌نمایش این تبلت‎ها واکنش نشان نداده‌اند. به همین جهت، شاید بهتر باشد که مدل‎های خریداری‌شده را از طریق فروشگاه‌های رسمی مایکروسافت یا اپل، تعویض کنید.

منبع: زومیت