گزارش زومیت از ورود هاردهای اسکای‌هاک سیگیت به ایران


هاردهای اسکای‌هاک از سری گاردین شرکت سیگیت‌ به صورت رسمی وارد ایران شد.

شرکت سیگیت با همکاری سازگار ارقام، نماینده‌ی رسمی‌اش در ایران، با برگزار مراسمی در تهران، هاردهای اسکای‌هاک خود را وارد ایران کرد.

این مراسم با حضور نمایندگان فروش، مدیران و مسئولان سازگار ارقام، مدیران منطقه‌ای سیگیت و اصحاب رسانه در هتل اوین تهران برگزار شد.

شرکت سیگیت به عنوان اولین شرکت آمریکایی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از دو سال پیش تا کنون به صورت رسمی در ایران حضور دارد. این شرکت از سال ۱۹۶۴ فعالیت خود در بازار ذخیره‌سازها را آغاز کرد.

سیگیت اسکای‌هاک

ابراهیم، مدیر فروش آفریقا و خاورمیانه، در این مراسم گفت‌: «چرا هارد درایو اینقدر مهم است؟ بدون هارد درایو ما اینجا نخواهیم بود. این وسیله در ذخیره داده‌ها، زندگی‌، مالتی‌مدیا، اطلاعات حساس و … نقش مهمی دارد. دو شرکت در دنیا به تولید هارد می‌پردازند که سیگیت ۵۰ درصد بازار را به خود اختصاص داده است».

به گفته ابراهیم، شرکت سیگیت تنها در حوزه‌ی ابزارهای ذخیره سازی فعالیت می‌کند. آن ها می‌خواهند برای توسعه‌ی کسب‌و‌کار خود از سال آینده به سراغ راهکارهای ابزارهای ذخیره سازی تحت شبکه بروند. امروزه سیگیت با ۳۵ سال سابقه در عرصه فناوری تولید هارد، پیشرو بازار است.

سیگیت اسکای‌هاک

مدیر فروش آفریقا و خاورمیانه‌ی سیگیت اعلام کرد که برندهای سیگیت، لاسی و سیلیکون در کارخانه و شرکت سیگیت به عنوان محصول تولید می‌شود. بحث امنیت داده‌ها، دسترسی به داده‌ها، دیتاسنتر‌ها و قدرت ذخیره‌سازی در این شرکت از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گفته‌ی این مدیر سیگیت، از نظر ظرفیت سیگیت همیشه در بازار پیشرو بوده است. تا سه‌ماه آینده، هاردهای ۱۲ ترابایتی و تا ۶ ماه آینده هاردهای ۱۶ ترابایتی را به بازار عرضه می‌کند. هر جایی که داده وجود داشته باشد، مشتری‌های بالقوه‌ی محصولات ذخیره سازی هستند. سیگیت همیشه تلاش کرده که مشکلات مشتریان را دریافت کرده و بر اساس آن محصولات را طراحی و به‌روزرسانی کنند.

سیگیت اسکای‌هاک

ابراهیم توضیح داد که در سال ۲۰۱۶ در دنیا ۱۱۹ میلیون اس‌اس‌دی و ۴۶۸ میلیون هارد درایو فروخته شده است. در سال ۲۰۱۶ اس‌اس‌دی صنعتی و سورویلینیس ۳۹ درصد و اس اس دی دسکتاپ ۵۰ درصد رشد فروش نسبت به سال ۲۰۱۵ داشته است. در همین سال هاردهای دوربین مداربسته ۱۱۳ درصد و هاردهای NAS، ۳۹ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته‌اند. در سال ۱۹۵۰ حجم داده‌ مورد نیاز برای ذخیره‌سازی در دنیا ۳ مگابایت بود و بعد از بررسی اولین هارد درایو در دنیا با ظرفیت ۵ مگابایت تولید شد.

به گفته‌ی مدیر فروش منطقه‌ای سیگیت، هاردهای گاردین باراکودا ۲.۵ و ۳.۵‌ اینچ، ظرفیت‌شان تا ۱۰ ترابایت می‌رسد. سریع‌ترین هاردها در دنیا گاردین فایرکودا است. هاردهای آیرودولف برای NASها استفاده می‌شوند که به دو بخش صنعتی و معمولی تقسیم می‌شود. نسل جدید هاردها اسکای‌هاک هستند که یکی از مهم‌ترین‌ هاردهای سیگیت در بازار هستند.

سیگیت اسکای‌هاک

او ادامه داد که امروزه راهکارهای متفاوتی برای ذخیره در دنیا مورد نیاز است و شما با انتخاب‌های متفاوت روبرو هستید. بنابراین باید تشخیص دهید که کدام هارد برای نیاز شما مناسب است. مثلا هاردهای دسکتاپ برای چه کاری مناسب هستند یا هاردهای سورویلینیس و NAS کجا به کار می‌روند.

بر اساس اعلام این مدیر سیگیت،‌ شرکت‌های پارسه ارتباطات و سازگار ارقام گارانتی و پخش هاردهای آیرون ولف در ایران را بر عهده دارند. ۱۰ سال است که سیگیت هادرهای سورویلینیس را تولید می‌کند. این هاردها هم اکنون بین ۱ تا ۱۰ ترابایت ظرفیت دارند. سرعت و کیفیت تصویری که گرفته می‌شود باید با سرعت خوبی ذخیره شده و کیفیت خوبی برای نمایش داشته باشد. ما با استفاده از فناوری‌های خود توانسته‌ایم هاردهای اسکای‌هاک خود را برای ذخیره این داده‌ها آماده کنیم.

سیگیت اسکای‌هاک

ابراهیم افزود که تا دیروز تنها هاردهای سورویلینیس تا ۱۰ ترابایت را در اختیار داشتند. آن‌ها تا سه ماه آینده هاردهای ۱۲ ترابایتی را ارائه خواهند کرد. هاردهای اسکای‌هاک سیگیت قابلیت ذخیره هم‌زمان تصاویر ۶۴ دوربین را دارند؛ در حالی‌که رقبای این هارد تنها ۳۲ دوربین را پشتیبانی می‌کنند.

سیگیت اسکای‌هاک

اروند پیشه، مدیر فروش سازگار ارقام، در این مراسم اعلام کرد :«هاردهای ذخیره‌سازی جدید سیگیت انقلابی را در بخث ذخیره‌سازها و هاردها به‌وجود خواهند آورد. هاردهای اسکای‌هاک جزو محصولات سری گاردین سیگیت هستند. هدف و استراتژی بازار هارد باید به سمت کالاهای تخصصی برود. اسکای‌هاک به این منظور عرضه شده است که مشتریان بتوانند داده‌های مورد نظر خود را با کیفیت بهتر ذخیره کنند».منبع :زومیت