گردهمایی فعالان و نخبگان سایبری برگزار می شود

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سومین اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی برای فعالان و توسعه دهندگان فضای مجازی ایران، ۵ بهمن ماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.

هدف اصلی از برگزاری این اجلاس ایجاد ارتباط صمیمی و نزدیک بین دولتمردان و نخبگان فضای مجازی ایران و استمرار این امر است. از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس بزرگ می‌توان به بررسی فضای وب و روند رشد استارتاپ‌ها، کسب و کارهای اینترنتی و کارآفرینی در وب ایران اشاره کرد.


در این راستا، هفتمین جلسه کمیته راهبردی اجلاس با حضور حمیدرضا همتی رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، اساتید دانشگاه، کارآفرینان و فعالان وب ایران برگزار شد.


محوریت این جلسه، نهایی‌سازی مباحث محتوایی و اجرایی و همچنین نحوه پوشش خبری اجلاس در رسانه‌های ملی و بین‌المللی بود.


رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در این جلسه با تاکید مجدد بر ایجاد ارتباط نزدیک میان دولت و فعالان وب فارسی بیان کرد: اجلاس وب فارسی از بزرگترین رخدادها و رویدادهای مرتبط با فضای مجازی و وب در کشور بوده و از این رو در میان فعالان و توسعه دهندگان فضای مجازی از اهمیت بسزایی  برخوردار است، بدین منظور باید این مراسم به بهترین نحو برگزار شود.


وی افزود: یکی از اهداف مهم اجلاس در سومین دوره دعوت از کشورهای دوست، همسایه و هم‌ زبان بوده است تا بتوانیم از پتانسیل‌های مشترک و ایجاد فضای تعاملی و بین اللملی استفاده کنیم.


همتی گفت: اجلاس وب فارسی قدمی مهم و حرکتی عظیم برای پیشرفت عرصه وب فارسی است که این امر بدون تلاش و حمایت دولتمردان و همچنین فعالان سایبری و توسعه‌دهندگان فضای مجازی امکان نبود، فضای مجازی کشور امروزه بیش از هر زمانی پتانسل کار و گسترش را دارد.


وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی و وب فارسی، پیشرفت‌ها و موفقیت‌های جهانی را در چند سال اخیر تجربه کرده که این پیشرفت‌ها بیش از هر عاملی به سبب همت گماردن و کوشش دولتمردان دلسوز و جوانان کشورمان بوده است.


در ادامه دیگر اعضای کمیته به بیان نقطه نظرات خود پیرامون محورهای جلسه مذکور، از جمله ضرورت حضور جدی فعالان وب فارسی در این اجلاس، نحوه‌ گسترش اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص دعوت به حضور در این اجلاس پرداختند.


علاقه‌مندان جهت حضور و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی می‌توانند به وب‌سایت اجلاس به آدرس www.pwconf.ir مراجعه کرده و یا با شماره ۸۸۳۴۰۹۰۶ کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر