گارمین از ساعت هوشمند Forerunner 645 با قابلیت پخش موسیقی از روی ساعت رونمایی کرد

گارمین در جریان برگزاری CES 2018 نسل جدیدی از ساعت‌هوشمند خود را رونمایی کرد که با بهره‌گیری از یک حافظه‌ی داخلی امکان پخش موسیقی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. Forerunner 645 ساعت هوشمند جدید گارمین مجهز به سنسور جی‌پی‌اس است که ساعاتی پیش رونمایی شد.

با استفاده از این ساعت هوشمند می‌توان بدون نیاز به گوشی‌هوشمند، موسیقی‌های مورد نظر را به حافظه‌ی آن انتقال داد و نهایتا با اتصال یک دستگاه هدفون بی‌سیم به آن، موسیقی‌های مورد نظر خود را به راحتی روی آن پخش کرد، بدون آنکه نیازی به گوشی هوشمند باشد. گارمین برچسب قیمت ۴۵۰ دلاری را برای این ساعت هوشمند تعیین کرده است. البته کاربرانی که علاقه‌ای به پخش موسیقی از روی ساعت هوشمند خود نداشته باشند می‌توانند نسخه‌ی ۴۰۰ دلاری همین ساعت هوشمند را خریداری کنند که از این قابلیت بی‌بهره است.

ساعت هوشمند Forerunner 645 قادر است تا بیش از ۵۰۰ فایل موسیقی را شامل فایل‌های موسیقی معمولی یا فایل‌های دانلود شده توسط سرویس‌های استریمی نظیر دیزر یا آی‌هارت رادیو را در خود ذخیره کند. البته نکته‌ی جالب در مورد این ساعت هوشمند این است که از سرویسی نظیر اسپاتیفای به عنوان محبوب‌ترین سرویس استریم موسیقی پشتیبانی نمی‌کند.

پخش موسیقی از روی ساعت‌هوشمند را نمی‌توان قابلیتی جدیدی میان ساعت‌های هوشمند خواند، چراکه رقبایی نظیر اپل و سامسونگ از دیرباز چنین امکانی را در محصولات خود در اختیار کاربرانشان قرار داده‌اند. پیش از این شماری از ساعت‌های هوشمند گارمین قابلیت کنترل پخش موسیقی از روی ساعت هوشمند را برای فایل‌های پخش شده از روی گوشی‌هوشمند در اختیار کاربران قرار داده بودند، حال آنکه پخش موسیقی از روی ساعت هوشمند قابلیتی است که گارمین اعلام کرده در پی فرارسیدن زمان مناسب برای عرضه‌ی آن بوده است.

گارمین Forerunner 645 با بهره‌گیری از سنسورهای نظیر گلوناس و جی‌پی‌اس و همچنین سنسور ضربان سنج قادر است تا فعالیت‌های ورزشی نظیر دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا را شناسایی کند.

گارمین مدعی است که این ساعت هوشمند قادر است تا با یکبار شارژ شدن تا هفت روز را در حالت غیرفعال بودن GPS پشت سپری کند. در حالت فعال بودن GPS عمر باتری به ۵ ساعت کاهش پیدا می‌کند. این ساعت هوشمند از فناوری گارمین پی نیز پشتیبانی می‌کند که یک فناوری پرداخت مبتنی بر NFC برای کمپانی گارمین است.

منبع: زومیت