کشف اسلحه چاپ شده با پرینتر سه بعدی در امنیت پرواز ایالات متحده!

به گزارش جام جم آنلاین ، از مهمترین دغدغه های کنونی در کشور های مختلف تامین امنیت است، امنیتی که این روز ها به مقدار بسیار زیادی گرانبهاء شده و نباید از حق گذشت که در ایران کنونی باید بابت این موهبت قدردان باشیم.

همواره پرواز های بین المللی از کلیدی ترین جایگاه ها برای محک زدن سیستم ها و تیم های برقراری امنیت بوده و هست، به تازگی TSA سازمان تامین امنیت حمل و نقل هوایی امریکا در پستی در صفحه اینستاگرامش خبری از کشفی عجیب و قابل تامل داده است، اسلحه ای قابل شلیک کردن که با چاپگر ۳D پرینت شده و همراه مسافری بوده است.

جالب است بدانید که این اسلحه از جنس پلاستیک و رزین برای چاپ بهره برده بود و در سیستم های فلزیاب مرسوم امکان کشف آن وجود نداشته و در ضمن از انجایی که این تفنگ چاپ شده از قسمت های مختلفی ساخته شده بود امکان بستن و یا باز کردن آن و جاسازی در نقاط مختلف به آسانی میسر است.

اکنون و با توجه به کشف های کنونی مهمترین دغدغه TSA دستیابی به راهکاری برای کشف اسلحه های چاپ شده اینچنینی است، این در حالی است که تنها در بازه زمانی ۷ ماهه ابتدایی سال کنونی میلادی بالای ۶۰ عدد اسلحه در گشت های پروازی و توسط تیم های امنیتی از مسافران خاطی کشف شده است.

سیستم های امنیتی امریکا در حال بررسی های همه جانبه برای کشف دستگاه پرینتری هستند که این اسلحه با آن به چاپ رسیده است، سیستم های چاپ سه بعدی همه روزه در حال بهبود و پیشرفت هستند و باید راهکاری برای جلوگیری از هر گونه چاپ های غیر عرف توسط این دستگاه ها اتخاد شود.

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع