کشتی سومو در دنیای تصویر / گزارش مقایسه ای دوربینی

به گزارش جام جم کلیک ، امروز می خواهیم در مسابقه ای شاهد کشتی نسل جدید بچه غول هایی از سری حرفه ای این کمپانی ها باشیم.

نخست به سراغ کانن می رویم. قرار بوده که دوربین وان.دی.ایکس – مارک ۲ که در فوریه ۲۰۱۶ معرفی شده پاسخ محکمی به نیکون دی ۵ باشد. این دوربین که برای عکاسان حرفه‌ای و مطبوعاتی طراحی شده مجهز به یک سنسور فول فریم ۲۰٫۲ مگاپیکسلی است و با صلاحدید کانن ، GPS را با خود به همراه دارد.

صفحه نمایش این دوربین ۱۵۳۰ گرمی ، رزولوشنی معادل ۱۶۲۰۰۰۰ نقطه و اندازه ای برابر۳٫۲ اینچ دارد.

این دوربین توانایی ثبت تصاویر در حالت فوکوس به میزان ۱۴ فریم بر ثانیه را دارد و فوکوس خودکار آن تا ۶۱ نقطه را تشخیص می دهد. همچنین می توانید در یک حرکت شگفت انگیز دامنه ISO را بین ۱۰۰ تا ۵۱٫۲۰۰ انتخاب کنید.

با کانن وان.دی.ایکس می توانید از گرفتن فیلم هایی با رزولوشن ۴K تا۶۰ فریم بر ثانیه لذت ببرید. نمایشگر این دوربین حرفه ای وضوح ۱.۶۲ میلیون نقطه را در اختیار شما قرار می دهد و اندازه آن ۳.۲ اینچ است.

در گام بعدی به نیکون می رسیم که کمی زودتر در ژانویه ۲۰۱۶ نسل جدید پرچمدار خود را با نام D5 معرفی کرده بود. نیکون برای D5 سنگ تمام گذاشته و در این محصول از یک سنسور فول فریم ۲۰٫۸ مگاپیکسلی استفاده کرده است. فوکوس خودکار این دوربین که تا ۱۵۳ نقطه را تشخیص می دهد و ۹۹ نقطه آن هم حسگر متقاطع دارد.

اما اگر به حساسیت دوربین کانن شگفت انگیز گفتیم باید از نیکون با لفظ اعجاب انگیز نام ببریم چرا که حساسیت این دوربین تا رقم ۳۲۸۰۰۰۰ قابل تنظیم است!

این دوربین که ۱۱۵ گرم از کانن سبک تر است به همراه باتری ، وزنی معادل ۱۴۱۵ گرم دارد.

اگر نیکون D5 را می خواهید باید بدانید که با قیمت حدود ۲۲ میلیون تومان عرضه می شود اما رقیب کاننی آن حدود یک میلیون تومان کمتر قیمت دارد.

نتیجه گیری

همیشه در خرید دوربین عکاسی حرفه ای بودجه و انتخاب لنز دو فاکتور اساسی برای انتخاب هستند. طبیعتا آن دسته از عکاسانی که قبلا از یک برند خاص استفاده کرده اند بخاطر داشتن لنز از گذشته ترجیح می دهند که مجددا از محصولات آن شرکت استفاده کنند پس اگر برای بار نخست است که می خواهید از سری دوربین کاملا حرفه ای استفاده کنید و یا روی برند خاصی تعصب ندارید ، نیکون D5 را به دلیل مشخصات بهتر و وزن کمتر به شما توصیه می کنیم.

سید معین قاسمیجام جم کلیک

منبع دریافت خبر : کلیک جام جم

لینک منبع