کسب امتیاز ۱۰۳ توسط اچ تی سی یو ۱۲ پلاس در آزمایش DxOMark

کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی لحظاتی پیش نسل جدید گوشی‌هوشمند پرچمدارش با نام یو ۱۲ پلاس را رونمایی کرد. این گوشی‌هوشمند موفق شده تا در آزمایش‌های DxOMark امتیاز ۱۰۳ را کسب کند که از این‌رو پس از پی ۲۰ پرو هواوی در رتبه‌ی دوم قرار می‌گیرد.

اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس از وجود دوربین دوگانه در پشت گوشی بهره می‌گیرد. سنسور ۱۲ مگاپیکسلی مجهز به لنزی واید با فاصله کانونی ۲۲ میلی‌متری و دیافراگم f/1.75 است. این دوربین از وجود لرزش‌گیر اپتیکال نیز بهره می‌برد. دوربین دوم که از یک لنز تله‌فوتوی ۵۴ میلی‌متری با دیافراگم f/2.6 بهره می‌برد، از سنسوری ۱۶ مگاپیکسلی استفاده می‌کند. به لطف دوربین دوم که مجهز به لنز تله‌فوتو است، یو ۱۲ پلاس قادر به زوم اپتیکال دوبرابری شده است. به واسطه‌ی استفاده از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ در این گوشی، قدرت پردازشی بالایی برای پردازش تصاویر فراهم شده است. در حالت عکاسی پرو، اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس قادر است تا کنترل فاکتورهای مختلف دوربین را به‌صورت دستی برای کاربران فراهم آورد. 

اچ‌تی‌سی در یو ۱۲ پلاس از سیستم فوکوس خودکار موسم به Ultraspeed Autofocus 2 استفاده کرده که در واقع ترکیبی از دو سیستم فوکوس خودکار لیزری و تشخیص فاز است. همچنین باید به امکان شبیه‌سازی افکت بوکه اشاره کرد که حاصل یک فرایند برگرفته از هوش مصنوعی است. یو ۱۲ پلاس قادر به ضبط ویدیو‌هایی با رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فریم در هر ثانیه است.

ویژگی‌های دوربین اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس به ترتیب شامل موارد زیر است:

  • دوربین دوگانه در پشت
  • دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با یک سنسور ۱/۲.۵۵ اینچی با سایز پیکسل ۱.۴ میکرومتری
  • دوربین دوم با سنسور ۱۶ مگاپیکسلی با سایز پیکسل یک میکرومتری پیکسل به همراه لنز تله‌فوتو با زوم اپتیکال دو برابری
  • سیستم فوکوس خودکار Ultraspeed Autofocus 2 که ترکیبی از فوکوس تشخیص فاز و لیزری است
  • فلش ال‌ای‌دی دوگانه
  • ثبت ویدیوهای ۴K با نرخ ۶۰ فریم در هر ثانیه

htcu12+ DxOmark

همانطور که اشاره کردیم، یو ۱۲ پلاس موفق به کسب امتیاز ۱۰۳ در آزمایش‌های DxOMark شده و از این‌رو در رده‌بندی دوربین گوشی‌های هوشمند پس از پی ۲۰ پرو هواوی در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است. از نظر عکاسی، یو ۱۲ پلاس امتیاز ۱۰۶ را کسب کرده که در مقایسه با نسل گذشته یا همان یو ۱۱ پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را به خود دیده است. پیشرفت عملکرد یو ۱۲ پلاس در زمینه‌ی عکاسی ریشه در عملکرد خوب سیستم فوکوس خودکار این گوشی‌هوشمند دارد. از دیگر ویژگی‌های یو ۱۲ پلاس در زمینه‌ی عکاسی باید به فلش دوگانه، زوم با کیفیت و بوکه اشاره کرد. یو ۱۲ پلاس از نظر ثبت تصاویر اچ‌دی‌آر عملکرد چندان دلچسبی نداشته و نقطه‌ی قوتی برای این گوشی به شمار نمی‌رود. در مورد ثبت ویدیو نیز، یو ۱۲ پلاس امتیاز ۹۵ را کسب کرده است؛ از جمله‌ی ویژگی‌های قدرتمند یو ۱۲ پلاس در حوزه‌ی ثبت ویدیو باید به ثبت ویدیو‌های با اکسپوژر مناسب در محیط‌های روباز و سربسته در کنار ثبت رنگ‌های نزدیک به واقعیت اشاره کرد.

منبع: زومیت