کدام خودروهای تولید داخل مشکل نفوذ آب دارند؟


۵ خودروی سایپا، یک خودروی ایران خودرو و یک خودروی  مدیران خودرو تست نفوذ آب در خودرو را با نمره منفی پشت سر گذاشتند.

یکی از تست‌های ارزشیابی خودروهای داخلی، تست نفوذ آب در خودرو است که همه‌ی خودروهای تولید داخلی که در ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد خودرو باید آن را پشت سر بگذارند.

نمره‌ی کسب شده در تست نفوذ آب در خودرو با عنوان «عدم نفوذ آب» بیان می‌شد که در ماه‌های گذشته ۷ خودروی داخلی نتوانستند از این تست نمره مثبت دریافت کننده و با نمره‌ی منفی این تست را پشت سر گذاشتند. در این میان نام ۵ خودروی سایپا، یک خودروی ایران خودرو و یک خودروی مدیران خودرو به چشم می‌خورد.

خودروهای سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲، تیبا، تیبا هاچ بک، سمند و ام‌وی‌ام ۵۵۰ نتوانستند تمام استانداردهای نفوذ نکردن آب در خودرو را به صورت کامل پاس کنند و با نواقصی که داشتند مره‌های منفی کسب کردند.

نکته جالب در این بخش حضور خودروی به نسبت گران قیمت ام‌وی‌ام ۵۵۰ است که با قیمت ۵۳ میلیون تا ۶۴ میلیون تومان در کارخانه و با قیمت ۵۰ تا ۶۱ میلیون تومان در بازار ارائه می‌شود. این خودروی با قیمت بالای ۵۰ میلیون ایرادهایی دارد که تنها پراید و سمند آن را با خود یدک می‌کشند.

نمره‌ی عدم نفوذ آب سایپا ۱۳۱ پارس خودرو منفی ۰.۸۲ بوده، در حالی که ام‌وی‌ام ۵۵۰ نمره‌ی بدتر از آن یعنی منفی ۱.۳ را کسب کرده است. این یعنی مشکل موجود در ام‌وی‌ام ۵۵۰ حدوداً دو برابر مشکل موجود در سایپا ۱۳۱ است.

البته پرایدهای تولیدی شرکت سایپا مشکل‌شان بیشتر از این حرف‌هاست و امتیاز منفی ۷ را در تست نفوذ نکردن آب در خودرو کسب کرده‌اند. با نگاه به این نمره می‌توان گفت در پرایدهای تولید خودروی سایپا انتظار نفوذ کردن آب، چند برابر وارد نشدن آب در خودرو است. بهتر است پرایدهای سایپا را به کارواش نبرید تا آب درون آن نفوذ نکند.منبع :زومیت