چگونه خیلی حرفه‌ای به بازدید از نمایشگاه الکامپ برویم

فردا ۳۰ تیرماه ۱۳۹۶ بزرگترین رویداد الکترونیکی، کامپیوتری و تجارت الکترونیک کشور یعنی نمایشگاه الکامپ برای بیست و سومین بار در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران کار خود را آغاز خواهد کرد.

این نمایشگاه هر سال با حضور گسترده‌ی دست‌اندرکاران و مخاطبان داخلی و خارجی این حوزه برگزار می‌شود و فرصتی برای تعامل، ایده ‌یابی، همکاری و حتی گشت و گذاری جذاب در اختیار همگان قرار می‌دهد. زومیت قصد دارد نکاتی را برای بازدید حرفه‌ای‌تر از نمایشگاه الکامپ ۲۳ در اختیار شما قرار دهد.

نکاتی برای بازدید از نمایشگاه الکامپ:

  • نقشه‌ی نمایشگاه را بررسی کنید و یک چک لیست تهیه کنید

در ابتدای ورودتان به نمایشگاه، نقشه‌‌ی نمایشگاه را به دقت بررسی کنید و یک چک لیست برای بازدید از غرفه‌های مورد علاقه‌ی خودتان تهیه کنید تا چیزی را از قلم نیاندازید. می‌توانید برای دریافت نقشه‌ی سالن‌ها و آگاهی از شرکت‌کنندگان روی نام آنها کلیک کنید.

  • اپلیکیشن الکامپ را دانلود کنید

بازدید کنندگان با استفاده از اپلیکیشن الکامپ می‌توانند با جستجو بر روی نقشه‌ی نمایشگاه غرفه‌ی مورد نظر خود را یافته و از مسیریابی سیستم برای دسترسی آسان و سریع به هدف خود برسند. در حال حاضر این اپلیکیشن فقط نسخه‌ی اندروید دارد. این اپلیکیشن را از اینجا دانلود کنید.

  • با دیگران ارتباط بگیرید

یکی از اهداف برگزاری الکامپ تعامل فعالین این حوزه با هم و همچنین با مخاطبان است.  نترسید، جلو بروید و شبکه سازی کنید؛ فرصت‌ها را از دست ندهید. اهمیتی ندارد که شما یکی از فعالین حوزه هستید یا یک مخاطب عادی که از نمایشگاه گردی لذت می‌برد، شاید شما هم روزی ایده‌ی خوبی برای شروع یک کسب و کار داشته باشید.

  • یک بازدید کننده‌ی دقیق باشید

در الکامپ هر سال همایش‌ها و نشست‌هایی برگزار می‌شود که می‌توانید در آنها شرکت کنید، سعی کنید با دقت از غرفه‌ها بازدید کنید و اگر سوالی داشتید از غرفه‌داران بپرسید، حتی می‌توانید از نکاتی که برایتان جالب است یادداشت بردارید؛ همچنین می‌توانید کارت ویزیت و بروشور غرفه‌ها را از آنها دریافت کنید و یک آرشیو برای خودتان درست کنید، کسی چه می‌داند، شاید این آرشیو روزی برای اجرای ایده‌هایتان به شما کمک‌های بزرگی کرد.

  • از سالن استارتاپ‌ها دیدن کنید

سالن استارتاپ‌ها پر از ایده‌های نویی است که شاید برای شما هم جذاب باشد و حتی بتواند الهام بخش شما در پرورش ایده‌هایتان باشد. 

  • در زمان مناسب از نمایشگاه دیدن کنید

اگر در زمان مناسب به نمایشگاه برسید جای پارک مناسب‌تری پیدا خواهید کرد و با خیال آسوده تری به گشت و گذار خواهید پرداخت. نمایشگاه الکامپ از ۳۰ تیرماه تا ۲ مردادماه هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۸ برپا است.

  • لباس مناسب بپوشید

 نمایشگاه الکامپ قبلا در فصل پاییز برگزار می‌شد ولی امسال الکامپ تابستانی شده است، پس لازم است با توجه به اینکه قصد پیاده‌روی در فضای نمایشگاه را دارید لباس و کفش مناسب و خنک بپوشید.

  • خوراکی و آب همراه داشته باشید

نمایشگاه الکامپنسبت به  نمونه‌های خارجی‌ زیاد بزرگ نیست و معمولادر  نمایشگاه‌ها غرفه‌های خوراکی وجود دارند و اتفاقا بسیار هم شلوغ هستند ولی بد نیست چیزی به عنوان یک میان‌وعده و یک بطری آب همراه خودتان داشته باشید.

امیدواریم این نکات به شما کمک کنند تا یک بازدید کننده‌ی حرفه‌ای باشید و دست پر از الکامپ بیرون بیایید. اگر شما هم در بازدید از الکامپ نکته‌ای به ذهنتان خطور کرد آن را با در میان بگذارید.

منبع: زومیت