چرا کوالکام نام پردازنده جدید خود را Snapdragon 835 انتخاب کرده؟


چرا کوالکام به جای اینکه نام پردازنده‌ی‌ جدید خود را اسنپدراگون ۸۳۰ انتخاب کند عدد ۸۳۵ را برای این SOC در نظر گرفته است؟

کوالکام پیش از این در اواخر سال گذشته‌ی میلادی در جمعی از خبرنگاران اعلام کرد که آن‌ها در بین کارمندان خود نظرسنجی راه‌انداخته‌اند و به اعتقاد آن‌ها مردم اگر پردازنده‌ی Snapdragon 835 در داخل ابزار جدید باشد بیشتر رقبت به خرید می‌کنند تا زمانی که نام این پردازنده، اسنپدراگون ۸۳۰ باشد. 

به این ترتیب کوالکام پس از نام گذاری پردازنده‌های پرچمدار خود به شکل اسنپدراگون ۸۰۰، ۸۱۰، ۸۲۰ حالا نام اسنپدراگون ۸۳۵ را برای سیستم-روی-یک-چیپ (SOC) خود انتخاب کرده است و انتظار می‌رود بسیاری از گوشی‌های پرچمدار و تبلت‌های جدیدی که امسال وارد بازار می‌شوند به این پردازنده مجهز شوند. کوالکام زمان عرضه‌ی این پردازنده را نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است. 

انتظار داریم حداقل برخی از موبایل‌های پرچمداری که قرار است در کنگره‌ی جهانی موبایل (MWC) رونمایی شوند نیز از این پردازنده بهره ببرند. 

اسنپدراگون ۸۳۵ همچون نسل قبل، ۸ هسته‌ای است و از Quck Charge 4.0، نسل چهارم از فناوری شارژ سریع این شرکت بهره می‌برد.منبع :زومیت