پیکسل بعدی گوگل ۵ اکتبر رونمایی می‌شود

گوشی‌های پیکسل از اندروید خام و پشتیبانی اختصاصی گوگل بهره می‌برند. اولین نسل این گوشی‌ها ۶ اکتبر ۲۰۱۶ معرفی شد. بر اساس توییتی که از سوی یکی از افشاگران معروف منتشر شده، دقیقا یک سال بعد از معرفی مدل قبلی؛ در مراسمی که به همین منظور در ۵ اکتبر برگزار می‌شود، رونمایی خواهد‌ شد.  

این فرد همچنین اشاره کرده‌ است که این دستگاه مجهز به پردازنده معرفی نشده کوآلکام اسنپدراگون ۸۳۶ است. از آن‌جا که پردازنده اسنپدراگون ۸۲۱، نسخه بهبود یافته‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ بود، بنا‌بر‌این انتظار می‌رود اسنپدراگون ۸۳۶ خیلی شبیه به پرچم‌دار امسال کوآلکام، اسنپدراگون ۸۳۵ باشد.

شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه علاوه بر عرضه هدفون‌هایی با پشتیبانی از دستیار گوگل‌، احتمالا در این مراسم لپ‌تاپ هیبریدی کروم‌بوک پیکسل، با یک کیبورد خاص نیز معرفی خواهد‌شد. این دستگاه، پس از کروم‌بوک پیکسلی که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد، دومین لپ‌تاپ اختصاصی گوگل محسوب می‌شود.

مستندات FCC تایید می‌کند که HTC دوباره به عنوان سازنده سایز کوچک‌تر این دستگاه‌ها انتخاب شده‌است. تولید سایز بزرگتر به عهده ال‌جی خواهد‌بود. سنسور دوربین هر دو مدل دارای نسبت تصویر ۱۸:۹ و بدون جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون عرضه می‌شوند. 

منبع: زومیت