پورشه ۹۱۹Evo، رکورددار سریع‌ ترین خودروی نوربرگ‌ رینگ شد

خودروی مسابقه‌ای LMP1 پورشه موسوم به ۹۱۹ هیبرید از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت. تیم پورشه با این خودرو در مسابقات استقامتی قهرمانی جهان (WEC) سه سال پیاپی قهرمان شد. پس از کناره‌گیری از فصل ۲۰۱۸ مسابقات WEC، مدل جدید ۹۱۹Evo معرفی شد.

Porsche 919 Evo

تیمو برنهارد هدایت پورشه ۹۱۹Evo را در پیست نوربرگ‌رینگ در اختیار گرفت تا سریع‌ترین دور تاریخ این پیست ثبت شود. قبل از ورود ۹۱۹Evo به جهنم سبز، سریع‌ترین دور سال ۱۹۸۳ با رانندگی استفان بیلوف با زمان ۶ دقیقه و ۱۱.۱۳ ثانیه ثبت شده بود. بیلوف پشت فرمان پورشه ۹۵۶C این زمان را ثبت کرده بود که حالا پس از گذشت ۳۵ سال، پورشه ۹۱۹Evo با اختلاف قابل توجه این رکورد را درهم شکست. روز گذشته پورشه ۹۱۹Evo در زمان ۵ دقیقه و ۲۴.۳۷۵ ثانیه، یک دور جهنم سبز را طی کرد و تاریخ‌ساز شد. اما این پایان کار نبود و برنهارد دوباره پشت فرمان هیولای هیبرید پورشه قرار گرفت تا زمان باورنکردنی ۵ دقیقه و ۱۹.۴۵۴ ثانیه، ۵۲ ثانیه سریع‌تر از رکورد سال ۱۹۸۳، ثبت شود.

Porsche 919 Evo


مقاله‌های مرتبط:

مهندسان پورشه مدل ۹۱۹Evo را بدون درنظر گرفتن قوانین سفت و سخت مسابقات WEC و صرفاً جهت رکوردشکنی طراحی کرده‌اند. ۹۱۹Evo در مقایسه با ۹۱۹ هیبرید استاندارد مسابقات WEC حدود ۵۳ درصد داونفورس (نیروی رو به‌پایین) بیشتری تولید می‌کند. پورشه ۹۱۹Evo با وزن کلی ۸۳۹ کیلوگرم، از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر V شکل ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۷۲۰ اسب بخار و موتور الکتریکی با قدرت ۴۴۰ اسب بخار استفاده می‌کند که در مقایسه با مدل ۹۱۹ هیبرید قدرت بیشتر و ۳۹ کیلوگرم وزن کمتری دارد. پس از رکوردشنی این مدل در پیست اسپا و کنار زدن زمان خودروی فرمول یک مرسدس‌بنز لوئیس  همیلتون، حالا پورشه ۹۱۹Evo با ثبت رکورد جدید در جهنم سبز، تاریخ‌ساز شد.

رکورد سال ۱۹۸۳ بیلوف در جریان مسابقات استقامت ۱۰۰۰ کیلومتر نوربرگ‌رینگ بود. بیلوف در آن دوران پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۲.۶۵ لیتری پورشه ۹۵۶C با قدرت بیش از ۶۲۰ اسب بخار در اختیار داشت. ویدئوی دیدنی پورشه ۹۱۹Evo در نوربرگ‌رینگ در ادامه قابل مشاهده است که دیدن آن را توصیه می‌کنیم.


منبع: زومیت