پورشه  ۹۱۱GT2 RS؛ رکوردار جدید در نوربرگ‌رینگ

باورکردنی نیست، اما ۹۱۱GT2 RS، حتی سریع‌تر از ابرخوردوی ۹۱۸ عمل می‌کند و در نوربرگ رینگ، حدود ۱۰ ثانیه، زمان‌گیری بهتری داشته است. از روز اول هم قرار بود، GT2 RS قدرتمندترین ۹۱۱ تاریخ باشد، ولی رسیدن به رکوردی فراتر از ۹۱۸ و البته نزدیک به سوپراسپرت‌های دو دیفرانسیل، عجیب به نظر می‌رسد. مهندسان پورشه اعتراف می‌کنند، هدف آنها رسیدن به رکوردی بهتر از ۷ دقیقه و ۵ ثانیه بوده است، اما توانسته‌اند با ۱۷.۷ ثانیه ارتقا زمانی، به ۶ دقیقه و ۴۷.۳ ثانیه برسند.

رانندگان تست پورشه، شامل نیک ترندی و لارس کارن؛ روز گذشته با دو نمونه پورشه ۹۱۱GT2 RS در نوربرگ رینگ حاضر شدند تا چند زمان‌گیری مختلف انجام شود. آنها، پنج مرتبه توانستند به زمان کمتر از ۶ دقیقه و ۵۰ ثانیه برسند، اما لارس کارن با کورد ۶ دقیقه و ۴۷.۳ ثانیه در تاریخ پورشه ماندگار شد. میانگین سرعت او در مسیر ۲۰.۶ کیلومتری جهنم سبز، ۱۸۴.۱۱ کیلومتر بر ساعت بود. در شهریورماه چهار سال پیش، مارک لیب با پورشه ۹۱۸ اسپایدر توانسته بود به زمان ۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه برسد و لقب سریع‌ترین خودروی دنیا در پیست نوربرگ رینگ را به نام پورشه ثبت کند.

Porsche 911 GT2 RS

فراموش نکنیم، امروزه سریع‌ترین خودروی جاده‌ای دنیا در پیست جهنم سبز، مک‌لارن P1 LM است که چند ماه پیش، توانست به رکورد ۶ دقیقه و ۴۳.۲ ثانیه برسد. پس از این ابرخودروی انگلیسی، سوپراسپرت الکتریکی نیو EP9 قرار دارد، که توانسته است زمان ۶ دقیقه و ۴۵.۹ ثانیه ثبت کند. از سویی دیگر، خودروهای مک‌لارن P1 LM و نیو EP9، محصولاتی با تولید بسیار محدود هستند، چراکه تنها پنج دستگاه P1 LM ساخته شده است و برنامه‌ی تولید EP9 هم به ۱۶ دستگاه، ختم خواهد شد.

آنچه باعث افتخار پورشه محسوب می‌شود، ثبت زمانی بهتر از لامبورگینی هوراکان پرفورمانته است. سوپراسپرت گران‌قیمت و دو دیفرانسیل ایتالیایی که البته با پیشرانه و مهندسی آلمانی آمیخته شده، دارای زمان ۶دقیقه و ۵۲.۰۱ ثانیه در نوربرگ رینگ است. حدود یک سال پیش، مارکو ماپلی توانسته بود لامبورگینی هوارکان پرفورمانته را به عنوان سریع‌ترین خودروی دنیا در جهنم سبز معرفی کند، اما حالا پایین‌تر از پورشه ۹۱۱GT2 RS در رتبه‌ی چهارم این رده‌بندی می‌ایستد. پورشه ادعا کند، هر دو راننده‌ی این شرکت، در همان تست اول؛ توانسته‌اند سریعتر از هوارکان پرفورمانته، زمان‌گیری کنند.

Porsche 911 GT2 RS

هنوز مشخص نیست، چند دستگاه ۹۱۱GT2 RS توسط پورشه ساخته خواهد شد، اما شنیده‌ها از تیراژ ۱۰۰۰ دستگاه با قیمت ۲۹۳ هزار دلار، حکایت دارد که ممکن است افزایش پیدا کند. این خودرو با یک پیشرانه‌ی توئین‌توربوی ۳.۸ لیتری عرضه می‌شود که ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد، در زمان ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

در پایان این مطلب، تماشای تیزر رسمی پورشه که به مناسبت رکوردشکنی ۹۱۱GT2 RS در نوربرگ رینگ تهیه شده است،  از دست ندهید.

منبع: زومیت