پورشه ۵ مدل مفهومی برتر خود را در یک ویدئو به نمایش می‌گذارد

[ad_1]

پورشه به‌تازگی در ویدئویی اقدام به معرفی ۵ مدل مفهومی برتر خود در تمام ادوار تاریخ کرده است. برخی از این مدل‌ها راه را برای ساخت خودروهای افسانه‌ای این شرکت هموار ساخته‌اند.

خودروهای مفهومی ظاهری جسور و بی‌پروا دارند. به این معنی که چشم‌نواز هستند و احساسات ما را برمی‌انگیزند. آن با ما حرف می‌زنند و ما را با آینده‌ای شگفت‌انگیز هیجان‌زده می‌کنند. بااین‌حال، پورشه در این راه کمی متفاوت عمل می‌کند. پورشه به‌جای نمایش مدل‌های فوق‌العاده مفهومی و عجیب، کانسپت‌هایی عقلانی‌تر می‌سازد و با اندکی تغییر، آن‌ها روانه‌ی بازار می‌کند. بااین‌حال، این طراحی‌ها همچنان جذاب هستند و توجه ما را به خود جلب می‌کنند. بیایید باهم نگاهی به آن‌ها بیندازیم.

۵. پورشه Type 754 T7 – سال ۱۹۵۹

این مدل مفهومی که پس از مدل T6 معرفی شد، مسیری انقلابی برای معرفی مدل افسانه‌ای پورشه ۹۱۱ بود. Type 754 T7 که تنها ۴ سال قبل از معرفی مشهورترین خودروی اسپرت دنیا رونمایی شد، با زبان طراحی خود بر ظاهر ۹۱۱ نیز تأثیرگذار بود.

۴. پورشه ۹۸۹ – سال ۱۹۸۸

به نظر می‌رسید پورشه قبل از تولید پانامرا به دنبال ساخت یک سدان چهاردر الهام گرفته از ۹۱۱ بود. بااین‌حال مدل مفهومی ۹۸۹ به‌مراتب از زمان خود جلوتر بود. درحالی‌که ۹۱۱ آن دوران همچنان از استایل بدنه‌ی ۹۶۴ استفاده می‌کرد، کانسپت ۹۸۹ به سراغ گزینه‌ای رفت که بعدها به طراحی ۹۹۶ مشهور شد. پورشه سعی در خارج کردن این پروژه از مرحله‌ی مفهومی داشت؛ اما هرگز نتوانست آن را عملی کند. بااین‌حال، ایده‌ی پشت این طراحی راه را برای تولید پانامرای کنونی هموار ساخت.

۳. پورشه کاین روباز – سال ۲۰۰۲

این یکی از کانسپت‌هایی است که ما از تولید نشدن آن خوشحالیم. طراحی کاین روباز شبیه به خودروی شکست‌خورده‌ی نیسان مورانو کوپه روباز و البته رنج‌روور ایوک بدون سقف است؛ یک شاسی‌بلند بزرگ بدون سقف. امیدواریم که پورشه هرگز به سراغ عملی کردن این ایده نرود.

۲. پورشه اسپایدر ۹۱۸ | سال ۲۰۱۰

این خودرو کمتر به مدل‌های کانسپت نزدیک است. طرح مفهومی اسپایدر ۹۱۸ شباهت زیادی به خودروی تولیدی اسپایدر ۹۱۸ پورشه دارد. تنها چیزی که تغییر کرده، اگزوزهای خودرو است که از دو طرف بدنه، به بالای درب موتور در عقب خودرو منتقل شده‌ است.

۱. پورشه Mission E | سال ۲۰۱۵

Mission E اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه خواهد بود که جهانیان را به تحسین خود واداشته است. طراحی آینده‌نگر پورشه بدون شک خیره‌کننده است و فناوری‌های به‌کاررفته در این مدل، پورشه را بیش از این به‌سوی آینده سوق می‌دهند. پورشه قبلاً مدل مفهومی اسپایدر ۹۱۸ را با کمترین تغییر به واقعیت تبدیل کرده است؛ ازاین‌رو، این انتظار وجود دارد که Mission E با حفظ بخش اعظمی از طراحی خود، پا به دنیای واقعی بگذارد.

در انتها ویدئویی از تمامی مدل‌های یادشده مشاهده خواهیم کرد.

دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P | 720P | 360P

[ad_2]

منبع :زومیت