پورشه کاین کوپه، سال آینده تولید می‌شود

این هفته برای علاقه‌مندان به خودروهای SUV کوپه، خبر بسیار خوبی منتشر شد و آن این است که پورشه به جمع خودروسازانی پیوسته که خودروی شاسی‌بلند را با سقف شیب‌دار و حالتی کوپه مانند عرضه خواهد کرد. این خودرو که قرار است در سال ۲۰۱۹ رونمایی شود، بر اساس پروشه کاین ساخته خواهد شد و احتماالا نسخه‌ای کوپه از این خودرو به شمار می‌رود. پورشه این پروژه را به تازگی آغاز نکرده است و مدت‌ها بود که حرف‌هایی در خصوص تولید نسخه‌ای کوپه از پورشه کاین وجود داشت اما حال این خبر رسمیت پیدا کرده است و بخش طراحی این خودروساز چراغ سبز را برای تولید این خودرو دریافت کرده‌اند. این خودرو در بیشتر نقاط همانند کاین خواهد بود اما سقف آن شیبدار بوده و قسمت عقبی آن متفاوت است. البته می‌توان انتظار داشت که طراحی بخش عقبی کاین کوپه بسیار شبیه نسل جدید پورشه پانامرا باشد.

porsche macan

در ضمن باید به این نکته اشاره کنیم که پروشه کاین کوپه یک خودروی دو در نخواهد بود و همانند مرسدس GLE کوپه یا بی‌ام‌و X6 یک شاسی‌بلند کوپه‌ی چهار درب است. در بخش فنی این خودرو نیز پورشه از همان پیشرانه‌های موجود در مدل کاین استفاده خواهد کرد که از این پیشرانه‌ها باید به پیشرانه‌ی ۲.۹ لیتری V6 با قدرت ۴۳۴ اسب بخار و پیشرانه‌ی V8 توئین توربو با حجم ۴ لیتر و قدرت ۵۴۱ اسب بخار اشاره کرد. پورشه کاین کوپه با ورود به بازار باید با خودرو‌های هم وطن خود یعنی آئودی Q8 جدید، بی‌ام‌و X6 و مرسدس GLE کلاس کوپه رقابت کند و جالب اینجاست که همگی این شاسی‌بلند‌ها نسخه‌های کوپه از خودروهای شاسی‌بلند دیگری هستند.

porsche cay

اخیرا نیز اسم جدیدی نیز برای این کلاس انتخاب شده است و برخی از نشریات خودوریی این کلاس را کوپه اوور بر وزن کراس اوور می‌نامند. با وجود اینکه بسیاری فکر می‌کردند شاسی‌بلند‌های کوپه محبوبیت‌ چندانی در بازار ندارند اما خریداران این خودروها هر روز در حال افزایش هستند و همین مورد سبب شده تا خودروسازان دست به تولید شاسی‌بلند‌های کوپه بزنند و به زودی رنجروور نیز با مدل SV کوپه به جمع این خودروسازان خواهد پیوست. اطلاعات بیشتر از پورشه کاین کوپه در ماه‌های آتی منتشر خواهد شد که ما نیز در زومیت به آن‌ها خواهیم پرداخت.

منبع: زومیت