پورشه کاین پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۱۹ معرفی شد

پورشه کاین E-Hybrid مدل پلاگین هیبریدی پورشه کاین است که به تازگی معرفی شده است و به عناون مدل ۲۰۱۹ این خودرو به بازار خواهد آمد. این خودرو به یک پیشرانه‌ی ۳ لیتری شش سیلندر از نوع V شکل مجهز است که می‌تواند ۴۵۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. برای تامین انرژی مورد نیاز موتور برقی این خودرو نیز یک باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی از نوع لیتیوم-یون در نظر گرفته شده است که پورشه کاین E-Hybrid را قادر می‌سازد در حالت تمام برقی به شعاع حرکتی ۴۴ کیلومتر دست پیدا کند. 

موتور الکتریکی پورشه کاین E-Hybrid توانایی تولید ۱۳۴ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این خودرو همچنین می‌تواند سرعت خود را در ۴.۷ ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۳ کیلومتر بر ساعت است. 

پورشه کاین E-Hybrid

پورشه کاین هیبریدی E-Hybrid تنها با همین یک موتور قابل انتخاب است که در کنار آن یک جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار نیز تعبیه شده است. این خودرو همچنین به صورت استاندارد به سیستم چهارچرخ محرک مجهز است. همچنین راننده‌ در این خودرو می‌تواند چندین حالت رانندگی مختلف را انتخاب کند که از بین آن‌ها باید به حالت تمام برقی و حالت اسپرت پلاس اشاره کرد. در حالت تمام برقی دیگر پیشرانه‌ی احتراقی خودرو روشن می‌شود و تنها نیروی الکتروموتور به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند و در حالت اسپرت پلاس نیز که خودرو در سریع‌ترین وضعیت خود قرار دارد هر دو پیشرانه‌ی برقی و احتراقی بنزینی حداکثر نیروی خود را به چرخ‌ها انتقال می‌دهند. بدیهی است که در این حالت مصرف سوخت خودر و نیز افزایش پیدا می‌کند. 

پورشه کاین E-Hybrid

برای شارژ کردن باتری پورشه کاین E-Hybrid، پورشه به صورت استاندارد یک شارژر ۳.۶ کیلووات ساعتی را برای این خودرو در نظر گرفته است که می‌تواند با برق ۲۳۰ ولت ۱۰ آمپر، باتری این خودرو را ۷ ساعت و ۴۸ دقیقه شارژ کند. یک شارژر بزرگ‌تر ۷.۲ کیلووات ساعتی نیز به صورت آپشن قابل انتخاب است که با برق ۲۳۰ ولت ۳۲ آمپر می‌تواند باتری پورشه را در ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه شارژ کند. پورشه ضمنا یک اپلیکیشن قابل نصب روی تلفن همراه هوشمند را نیز طراحی کرده است که با استفاده از آن می‌توان زمان شارژ خودرو را برنامه ریزی کرد.

از نظر ظاهری تفاوت‌های بین مدل استاندارد پورشه کاین و مدل E-Hybrid این خودرو وجود دارد. ابتدا باید به نوشته‌ی E-Hybrid روی بدنه‌ی این مدل اشاره کنیم اما پورشه کالیپرهای ترمز مدل هیبریدی را نیز به رنگ سبز رنگ آمیزی کرده است ضمن اینکه این خودرو یک درپوش بک اضافی نیز دارد که برای پوشاندن پورت شارژر است. 

پورشه کاین E-Hybrid

در داخل کابین نیز بخش پشت آمپرها متفاوت است و یک نشانگر شارژ و مصرف برق به این بخش اضافه شده است. رنگ آمیزی نشان دهنده‌ها نیز به رنگ سبز است و متفاوت با مدل غیر هیبریدی این خودرو است. امکانات استاندارد پورشه کاین بسیار تکمیل و مناسب است و در لیست آمکانات استاندارد آن مواردی همانند صندلی‌های مساسژور دار، هداپ دیسپلی، رینگ‌های ۲۲ اینچی و گرمکن برف پاک‌کن‌ها وجود دارند، اما خریداران این خودرو می‌توانند امکانات اضافه‌ای همانند سیستم تهویه‌ی دوم، سیستم مدیریت فعال سیستم تعلیق و پکیج Sport Chrono را نیز برای خودروی خود سفارش دهند. 

پورشه کاین E-Hybrid همچنین به صورت آپشن از سیستم کمکی رانندگی پورشه با نام InnoDrive بهره مند است.  این سامانه شامل کروز کنترل هوشمند است و همچنین می‌تواند با دریافت اطلاعات مسیر حرکت و همچنین اطلاعات دریافتی از حسگرها تصمیم بگیرد که چه زمانی از موتور برقی استفاده شود و یا چه زمانی از انرژی حرکتی برای شارژ باتری‌ها استفاده شود. 

پورشه کاین E-Hybrid احتمالا از اویل سال ۲۰۱۹ و با قیمت پایه‌ای ۷۹ هزار و ۹۰۰ دلار وارد بازار آمریکا خواهد شد. در انتها می‌توانید از گالری تصاویر این خودرو دیدن کنید.

منبع: زومیت