پهپاد دارکو برای مسابقه با دیگر پهپادها آمده است


پهپادهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند عموما با هدف سهولت استفاده ساخته شده‌اند، اما هدف از ساخت پهپاد دراکو (Draco) سرعت است. 

شما از پهپاد فانتوم خود که توسط شرکت DJI ساخته شده، راضی باشید اما این پهپادها با هدف کنترل ساده و استفاده عمومی ساخته شده‌اند و این عامل باعث می‌شود تا چابکی و سرعت پهپاد کاسته شود. این روزها و با رشد تعداد و تنوع پهپادها، مسابقه‌های سرعت پهپادها نیز بین کاربران شکل گرفته است و در همین راستا شرکت UVify پهپاد جدیدی به نام دراکو (Draco) را در CES 2017  معرفی کرده که با سرعت فوق‌العاده بالایی حرکت می‌کند.

دراکو پهپادی است که تمام بخش‌های آن به شکلی طراحی شده‌اند کاملا بهینه در کنار یکدیگر کار کنند. این پهپاد می‌تواند با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت حرکت کند و حتی اگر مسیر مستقیمی برای آن انتخاب کنید و شرایط باد نیز مناسب باشد، این سرعت تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش پیدا می‌کند که سرعت فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.

پهپاد دراکو Draco

دراکو قابلیت پخش تصویر از نمای خود را نیز دارد تا در زمان رقابت با دیگر پهپادها بتوانید تصویر واضحی از اطراف پهپاد نیز داشته باشید. این پهپاد همچنین از GPS پشتیبانی می‌کند و به کمک آن نه تنها مسیر صحیح قابل تعریف است بلکه به کمک اپلیکیشن می‌توانید از حالت کمک در پرواز برای سهولت کنترل پهپاد بهره ببرید. 

فروش دراکو با قیمت ۴۹۹ دلار برای نسخه‌ی بدون فرستنده و کنترلر از تابستان امسال آغاز خواهد شد. کاربر به میل خود و با پرداخت هزینه‌ي بیشتر می‌تواند این پهپاد را با دو مدل دوربین متقاوت خریداری کند. مدل قوی‌تر قادر است ویدیو اچ‌دی را بصورت زنده استریم کند. منبع :زومیت