پهپادی با سرعت ۲۶۲ کیلومتر در ساعت رکورد گینس را شکست

در سال‌های اخیر استارتاپ‌های مختلفی ایجاد شده‌اند که هدف آن‌ها ایجاد مسابقات هیجان انگیز و جذاب بین پهپادها بوده است. اما موفق‌ترین این استارتاپ‌ها، Drone Racing League یا لیگ رقابت پهپادها است که به اختصار DRL خوانده می‌شود. دست اندکاران DRL موفق شده‌اند تا سرمایه‌ی خوبی جذب کرده و قراردادهای پخش تلویزیونی محتلفی را با موسسات و کانال‌های تلویزیونی به امضا برسانند.

یکی از فاکتور‌های متمایز کننده و جالب در مورد DRL این است که این استارتاپ پهپادهای اختصاصی خود را برای مسابقات توسعه می‌دهد. این پهپاد Racer3 نام دارد که تمام کنترلرهای پهپاد در لیگ از آن استفاده می‌کنند. این پهپاد علاوه بر سرعت بالا، بسیار چابک و مقاوم است. سرعت پهپاد مورد نظر در حالت معمول به ۱۲۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد. مهندسان در اوقات فراغت خود با تغییراتی که روی این پهپاد ایجاد کرده‌‌اند، موفق شده‌اند تا به سرعت‌های بسیار بیشتری دست یابند. این پهپاد که برای تامین نیروی مورد نیاز خود از باتری استفاده می‌کند، موفق شده تا به سرعت ۲۶۲ کیلومتر در ساعت دست یابد که از این‌رو رکوردهای ثبت شده در کتاب گینس را جابجا کرده است.

تیم توسعه دهنده‌ی این پهپاد به این نکته اشاره کرده که نسخه‌ی بهبود یافته‌ی Racer3 حتی موفق شده به سرعت ۲۸۹ کیلومتر در ساعت نیز دست پیدا کند، حال آنکه این پهپاد در سرعت مورد نظر نتوانسته با استاندارهای گینس که طی ۱۰۰ متر با این سرعت است، برابری کند؛ از این‌رو سرعت ۲۸۹ کیلومتر در ساعت برای Racer3 به عنوان رکورد جدید به ثبت نرسیده است.

از جمله‌ی مشخصات فنی پهپاد ریسر ۳ باید به بهره‌گیری از چهار ملخ در بالا اشاره کرد. وزن این پهپاد تنها ۸۰۰ گرم است.

منبع: زومیت