پنجمین دوره ماراتن برنامه نویسی موبایل برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، در دنیای امروز، علوم فناوری اطلاعات به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر محسوب شده و نیاز به برنامه نویسی ­های کاربردی در این خصوص همه­ گیر شده است.

برای توسعه برنامه های فارسی و با توجه به اینکه جوانان کشور ما از استعداد سرشاری در زمینه برنامه­ نویسی تلفن همراه برخوردار هستند، ضرورت جذب این استعدادها به عنوان یک وظیفه برعهده هریک از ذ­ینفعان در این صنعت است.


در این راستا پس از برگزاری چهار دوره ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه در سال های ۹۳ تا ۹۶ و حضور گسترده برنامه نویسان حرفه ای از کل کشور در این مسابقات، هم اکنون دانشگاه صنعتی­ شریف با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز، در حال آماده سازی برگزاری «پنجمین دوره­ ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه» از ۵ تا ۷ بهمن ماه امسال در محل دانشگاه شهید چمران اهواز است.


در این مسابقات تیم هایی شامل برنامه نویس، گرافیست و ایده پرداز ۴۸ ساعت وقت دارند تا نسخه اولیه یک برنامه کاربردی تلفن همراه را طی یک سری قوانین و مقرات خاص طراحی و پیاده سازی کنند.


ثبت نام در این مسابقات آغاز شده و تا ۳۰ دی ماه جاری ادامه دارد.


این مسابقات با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف، پارک علم و فناوری خوزستان و مرکز نوآوری و خلاقیت دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر