پروژه های اپراتور دوم در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

به گزارش ایسنا، در آستانه راه اندازی فاز سوم شبکه ملی اطلاعات ، ایرانسل ۲۳ پروژه و دستاورد خود را در فاز سوم این شبکه با حضور وزیر ارتباطات، مدیر عامل این شرکت و استاندار تهران رونمایی کرد.

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیر عامل ایرانسل، در ابتدای این مراسم گفت : یکی از دستاورد های شبکه ملی اطلاعات محاسبه ترافیک داخل با تعرفه نیم بها است و همین کاهش تعرفه با کاهش هزینه ۷۰۰ میلیارد تومانی، برای مشترک ایجاد می کند.


 وی رشد گوشی های هوشمند را یکی دیگر از دستاورد های شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و از  افزایش ۲٫۷ درصدی گوشی های هوشمند، خبر داد.


 دزفولی تصریح کرد : در طول یک سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد ترافیک ۴G داشته ایم و رشد ۱۵ برابری شبکه پهن باند در شبکه ایرانسل را شاهد بوده ایم.


 وی به طراحی بسته های متنوع اینترنت ایرانسل متناسب با نیاز های مشتریان اشاره کرد و گفت : مشترک ایرانسل با اپلیکیشن  “ایرانسل من” از وضعیت خود در زمینه باقیمانده حساب و بسته های موجود، مطلع می شود.


 مدیر عامل ایرانسل از راه اندازی سیم کارت های یکی از اپراتور های مجازی طرف قرارداد با ایرانسل خبر داد و یکی از همین سیم کارت ها را در این مراسم به صورت آزمایشی تست کردو در ادامه از انجام پروژه اینترنت اشیا در ایرانسل خبر داد.


 وی پروژه های افتتاح شده امروز را  ۹ پروژه در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بیان کرد و گفت : امروز ۲۵ هزارمین سایت را در شبکه ایرانسل، رونمایی می کنیم.


 دزفولی به توسعه شبکه CDN از ۴ به ۷ عدد اشاره کرد و تاکید کرد : در این فاز توسعه مراکز داده و ترافیک داخلی اتفاق افتاده است .


 این مقام مسوول یادآور شد: توسعه زیر ساخت های مدیریت دسترسی اینترنت به وسیله  گیت وی اهواز یکی دیگر از پروژه های ایرانسل است که باعث ارتقا لینک های دیتاتمام گیت وی به ظرفیت ۱۰۰ گیگا بیت بر ثانیه شده است.


 وی بهره برداری از مرکز امنیت شبکه را هشتمین پروژه افتتاح شده امروز  ، عنوان کرد: دزفولی در ادامه این جلسه از خدمات جدید ایرانسل به عنوان پروژه های دیگر امروز اشاره کرد و  بهره برداری تجاری از نخستین شبکه گسترده NB-IOT در ایرانسل را یکی از این خدمات معرفی کرد.


 وی همچنین رونمایی از تلویزیون اینترنتی لنز ، در بستر وب را  یکی دیگر از پروژه های خدماتی ایرانسل، اعلام کرد .


 مدیر عامل ایرانسل از تعرفه و پیشنهاد جدید سیمکارت های دائمی در این شرکت خبر داد و گفت : قیمت این سیمکارت ها ۶۰۰ هزار ریال با تعرفه ۳۳۳ ریال طراحی شده است.


 وی تصریح کرد: پلتفرم جذب مشترک بر روی تبلیغات آنلاین ، پلت فرم پرداخت مستقیم سرویس های دیجیتال ، برنامه های کاربردی  با عقد قرار داد با ۳۰ مجموعه تولید کننده محتوا ، سرویس تبلیغات هدفمند بر بستر تلفن همراه ، خدمات cloud PBX ، خدمات Hotline ، خدمات دولت همره ( الکترونیک ) و خدمت تجاری مدیریت ناوگان حمل و نقل و مدیریت ماموریت ها  از پروژه های دیگر ایرانسل ، در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات  است.


مدیر عامل ایرانسل به  ۳ پروژه انتهایی این شرکت اشاره کرد و گفت :  هسته شبکه NFV/SDN cloud  ، بهره برداری تجاری از هسته شبکه ۵G/NB/IOT/ cloud و بهره برداری آزمایشی از نخستین شبکه رادیویی مبتنی بر تکنیک های ۵G  از جمله این پروژه ها است.


انتهای پیام

منبع: ایسنا