پردازنده‌ هوش مصنوعی هواوی ۱۱ شهریور معرفی می شود

ماه گذشته گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت هواوی قصد دارد تا یک پردازنده‌ی هوش مصنوعی معرفی کند و حالا این کمپانی تقریبا این موضوع را تایید کرده که چیپ‌ست یاد شده در نمایشگاه آیفا ۲۰۱۷ برلین معرفی خواهد شد. هواوی یک تیزر ویدیویی جدید در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو منتشر کرده و اگر نگاهی به این کلیپ داشته باشید، متوجه خواهید شد که این شرکت چیپ‌ست هوش مصنوعی خود را تبلیغ می‌کند. هواوی در تیزر ویدیویی خود به شهر برلین و تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) به عنوان تاریخ معرفی تراشه‌ی یاد شده، اشاره کرده است. در پایان این ویدیو نیز هشتگ HuaweiMobileAI به نمایش در می‌آید و در اطراف این عبارت نیز یک فریم نقطه‌ای جذاب قرار داده شده است که باعث شده تا هشتگ یاد شده شبیه به یک پردازنده‌ی موبایلی به نظر برسد. این تیزر ویدیویی هم اکنون از طریق این لینک در شبکه‌ی اجتماعی ویبو در دسترس قرار گرفته ولی شما می‌توانید آن را در پایین همین مطلب تماشا کنید. علاوه بر این می‌توانید این ویدیو را از طریق لینک یوتیوب آن مشاهده کنید.

مقاله‌های مرتبط:

با توجه به آنچه گفته شد، به احتمال زیاد پردانده‌ی هوش مصنوعی هواوی در پرچمدار مورد انتظار این شرکت یعنی گوشی هوشمند هواوی میت ۱۰ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. باید اشاره کنیم که احتمالا این گوشی در ماه نوامبر معرفی خواهد شد. اننظار می‌رود هواوی محصولات جدیدی را در رویداد آیفا امسال معرفی کند و حتی این احتمال وجود دارد که گوشی هوشمند میت ۱۰ این شرکت نیز در این رویداد رونمایی شود؛ البته بنا به اعلام برخی منابع به‌نظر نمی‌رسد که هواوی گوشی پرچمدار مورد اشاره را در آیفا امسال معرفی کند زیرا نسل قبلی این محصول در ماه نوامبر سال گذشته معرفی شد. همچنین شاید هواوی در نمایشگاه آیفا ۲۰۱۷ از تبلت یک جدید و حتی یک ساعت‌ یا دست‌بند هوشمند نیز رونمایی کند. البته فعلا در این مورد اطاعلات کاملی در دسترس نیست. بر اساس گزارش‌های اخیر، ریچارد یو، رئیس بخش کسب و کارهای محصولات هواوی به احتمال زیاد در رویداد مطبوعاتی دوم سپتامبر که در برلین برگزار می‌شود،‌ حضور خواهد داشت و چیپ‌ست هوش مصنوعی نامبرده را معرفی خواهد کرد.

در حال حاضر هیچ مشخصات دقیقی در مورد این پردازنده در دسترس نیست، اما طبق گمانه‌زنی‌ها، این تراشه در کنار پردازنده‌ی اصلی کرین فعالیت خواهد کرد تا اختصاص منابع بهتر انجام شده و عملکرد روان‌تری را شاهد باشیم. افزون بر این، احتمال دارد هواوی نوعی دستیار شخصی هوشمند نیز معرفی کند، اما این مورد هنوز به طور رسمی تایید نشده است. اگر گوشی هوشمند هواوی میت ۱۰ به این چیپ‌ست جدید مجهز شود، احتمالا عملکردی سریع از این محصول خواهیم دید و در صورتی که این تراشه در دستگاه‌های دیگر به‌کار گرفته شود، سرعت اجرای نرم‌افزار در این دستگاه‌ها نیز افزایش خواهد یافت. در هر صورت، مسلما پردازنده‌ی هوش مصنوعی هواوی جایگزین چیپ اصلی کرین نخواهد شد و حداقل این مورد به زودی رخ نخواهد داد. پردازنده‌ی کرین ۹۷۰ هواوی همانند نسل پیشین خود قطعا یکی از قدرتمندترین تراشه‌های موبایلی است. در زیر می‌توانید تیزر ویدیوی پردازنده‌ی هوش مصنوعی هواوی را تماشا کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: زومیت