پخش رینگ تون سفارشی از طریق دستگاه های بلوتوثی به اندروید O اضافه می‌شود

هنگامی که بحث در مورد فناوری به میان می‌آید، افراد معمولا توجهی به این موضوع ندارند که جزئیات در این حوزه تا چه حد زیاد است. در مورد پشتیبانی اندروید از بلوتوث نیز از مدت‌ها قبل کمبودهایی دیده می‌شود. این سیستم‌‌عامل از برخی ویژگی‌های کاربردی بلوتوث بی‌بهره است؛ قابلیت‌هایی که مسلما برای بسیاری از کاربران کاربردی است.

هنگامی که هدفون‌های بلوتوثی خود را با دستگاه اندرویدی‌‌تان مرتبط می‌کنید، اگر شخصی با خط موبایل شما تماس بگیرد چه خواهد شد؟ در حال حاضر شما فقط می‌توانید صدای رینگ‌تون پیش‌فرض دستگاه بلوتوثی خود را بشنوید. معمولا رینگ‌تون‌های پیش‌فرض مورد پسند کاربران نیست و رینگ‌تون سفارشی تنظیم شده توسط شما در این حالت پخش نخواهد شد.

در هرحال برخی از خوره‌های اندرویدی انجمن معروف XDA به این موضوع پی برده‌اند که در اندروید O، سرانجام گزینه‌ای اضافه خواهد شد که امکان تنظیم رینگ‌تون سفارشی برای پخش از طریق دستگاه‌های بلوتوثی را فراهم می‌کند و بدین ترتیب شما می‌توانید آهنگ محبوب خود از کارلی ری جپسن را انتخاب کنید تا در هنگام برقراری تماس‌های صوتی، این آهنگ به عنوان رینگ‌تون از دستگاه بلوتوثی مثل هدفون پخش شود. اگر فکر می‌کنید که این گزینه از کدام بخش فعال خواهد شد باید اشاره کنیم که این ویژگی با عنوان Enable in-band ringing که در منوی توسعه‌دهنده‌ی دستگاه اندروید اضافه شده، در دسترس کابران قرار خواهد گرفت. این منو به صورت پیش‌فرض برای کاربران اندروید غیرفعال است.

Android o

بنابراین با توجه به اینکه در شایعات و گزارش‌ها گفته می‌شود گوشی‌های بعدی سری پیکسل از جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون بی‌بهره خواهند بود، به نظر می‌رسد گوگل پشتیبانی از هدفون‌های بی‌سیم را جدی‌تر گرفته است؛ در تایید همین موضوع باید اشاره کنیم که این کمپانی اخیرا در حال کار روی این قابلیت است که کاربران بتوانند درصد باتری دستگاه‌های بی‌سیم متصل شده به محصولات اندرویدی را بدون نیاز به مراجعه به خود دستگاه یا استفاده از اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث و از طریق خود سیستم‌عامل اندروید مشاهده کنند. البته ظاهرا این قابلیت تا انتشار اندروید ۸.۰ به این سیستم‌عامل اضافه نخواهد شد.

نظر شما در مورد این قابلیت جدید چیست؟

منبع: زومیت