پازل: قد بلندترین دانش آموز

[ad_1]

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شما است.

به «پازل» ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به‌صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و هفتاد و دومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و هفتاد و یکم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش سخت بود.

حداکثر امتیاز زمانی به دست خواهد آمد که یک تیم سایر تیم‌ها را ببرد. در این حالت مجموع امتیازهای تیم برنده، برابر با ۱۸ خواهد بود. برای اینکه اختلاف تیم اول و تیم دوم به حداکثر ممکن برسد، تیم دوم باید با بقیه هشت تیم باقیمانده، مساوی کرده باشد.

با توجه به این توضیح به این نتیجه می‌رسیم پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی ۱۰ امتیاز است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

کاربران زیادی در پازل هفته گذشته شرکت کردند که از این میان می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:
سعید اتصالی، شاهین الف، محمد باستانی، رجب‌محمد بداک، مهدی بلندرفتار شکالگورابی، علی پیغامی، مسعود ترکاشوند، همایون حاتمی، محمدرضا حسنی، مجید خاتمی، علیرضا خیامی، رضا شارخ، محمد شکریانی، پيمان شهبازی، دانیال شیاسی، میلاد صبری، حمیدرضا فتاحی اردکانی، غزل قاسمی، محمدقاسمینور، بهروز قربانی، علیرضا قربانی دهزیری، عباسعلی کرمی اردستانی، بابک محمدی، مهدخت مددی، سیدرضا موسوی، حامد نجفی، مرتضی هادیان، بهنام هدایتی و محمدحسین یوسف زاده.

از تمامی کاربرانی که در پازل هفته گذشته شرکت کرده‌اند ممنونیم.

* * *

معمای شماره ۱۷۲: جمعه ۱۳/اسفند/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

در یک کلاس، پنج دانش‌آموز بلند قد وجود دارند.
مهران از سعید بلندتر و از بهرام کوتاه‌تر است.
دانیال از بهروز بلندتر و از مهران کوتاه‌تر است.

با توجه به این اطلاعات، بلندترین دانش‌آموز کیست؟

  • ۱:  مهران
  • ۲: سعید
  • ۳: دانیال
  • ۴: بهرام

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام بگذارید و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.

اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 172
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل majid@zoomit.ir ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

[ad_2]

منبع :زومیت