پازل: ترکیب آخر

به «پازل» ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ آخرین روز از تابستان، خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و نود و نهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و نود و هشتم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش متوسط بود.

در تمامی شکل‌ها به غیر از شکل C، تعداد نقاط سیاه و سفید در دو طرف شکل به صورت مکمل قرار گرفته‌اند. با توجه به شکل و توضیحات  پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی شکل C است.  بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

کاربران زیادی در پازل هفته گذشته شرکت کردند که از این میان می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:
فربد ابراهیمی‌راد، جواد اروندی، ارشیا افضلی، الهام امیری، محمد جوزدانی، علی حبیبی، مسعود حبیبی، سید رسول حسینی، حمید، مصطفی خاکی، جواد خرم‌شاد، کاظم رحیمی منجزی، روزبه، عباس شادمهر، حامد صفری، محمد صفری، علیرضا عمرانی، امین کارگر، عرفان گرانمایه، امیر نادی، حسن نوری، میثم هاشمی و علی‌محمد یوسفی.

از تمامی کاربرانی که در پازل هفته گذشته شرکت کرده‌اند ممنونیم.

* * *

معمای شماره ۱۹۹: جمعه ۳۱/شهریور/۱۳۹۶
(معمای ریاضی؛ سطح ساده)

اگر

۵۸۶۲ متناظر باشد با ۷۱۴
۳۴۹۸ متناظر باشد با ۱۱۱۳
۹۵۱۶ متناظر باشد با ۱۵۶

آنگاه ۸۲۵۷ متناظر خواهد بود با:

  • ۱:  ۸۲۵
  • ۲: ۵۲۸
  • ۳: ۴۱۲
  • ۴: ۱۵۷

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایـمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 199
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمــاس خــود را درج کنـیـد.

توضیح اول: از آنجا که امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir ارسال کنید.

توضیح دوم: با توجه به اینکه ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir تنها جهت پاسخ به سؤالات شــما درباره ســری پازل می‌باشـــد، پاسخ‌های ارسال شده به این ایمیل‌آدرس در قرعه‌کشی پازل شرکت داده نخواهند شد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع: زومیت