ویوو ۲۲ خرداد گوشی هوشمندی با نمایشگر کاملا تمام‌صفحه معرفی می‌کند

ویوو تیزری را از محصولی منتشر کرده است که به‌نظر می‌رسد نسخه‌ی تجاری گوشی هوشمند مفهومی Apex باشد، چنانچه به‌خاطر داشته باشید، Apex سه دستاورد فنی بسیار مهم «دوربین سلفی پاپ‌آپ مکانیکی»، «نمایشگر کاملا بدون صفحه» و «حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر با پوشش نیمی از صفحه‌‌نمایش» در بطن خود داشت؛ اما مشخص نیست که چه تعداد از فناوری‌های یادشده به نسخه‌ی تجاری راه خواهد یافت، براساس تیزر ویوو، این محصول بالارده در تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در شهر شانگهای رونمایی خواهد شد.

ویوو در تیزر خود مدعی است که این محصول «ادامه‌ای بر دیدگاه ویوو از آینده با گوشی هوشمند مفهومی تمام‌صفحه‌ی Apex است»؛ اما چینی‌ها پیش از این نیز با انتشار ویدیویی در رابطه با جام‌جهانی ۲۰۱۸، تصاویری از پرچم‌دار آتی خود را به نمایش گذاشته بود، در این آ‌گهی محصولی با نمایشگر کاملا بدون حاشیه و بدون بریدگی با دوربین سلفی پاپ‌آپ را مشاهده می‌کنیم؛ بنابراین در این لحظه تنها در خصوص حسگر اثر انگشت زیر نمایشگری دچار تردید هستیم که نیمی از صفحه‌‌نمایش را در بر گرفته بود؛ اما خاطرنشان می‌کنیم که ویوو هم‌اکنون نسخه‌ای محدودتر از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را تجاری کرده است.

Vivo

رقابت بر سر محصولی با نمایشگر کاملا تمام‌صفحه کماکان برقرار است. اگرچه اپل، آیفون ۱۰ را محصولی تمام‌صفحه معرفی می‌کند؛ اما وجود بریدگی با چنین تعریفی در تناقض است. تاکنون نسخه‌ی آزمایشی محصولی از شرکت Doogee با نمایشگر اسلایدی و لنوو زد ۵، جدی‌ترین تلاش‌ها برای عرضه‌ی محصولی تمام‌صفحه به حساب می‌آیند. لنوو قصد دارد تا Z5 را در ماه ژوئن به‌همراه نمایشگری با نسبت تصویر به بدنه‌ی ۹۵ درصدی معرفی کند؛ اما مشخص نیست که آیا این محصول پیش یا پس از ۱۲ ژوئن از راه خواهد رسید یا خیر.

منبع: زومیت