ویدئوی دیدنی از رقابت لندروور دیسکاوری با سگ‌های سورتمه‌ران

خیلی‌ها دوست دارند عملکرد خودروها را در شرایط رانندگی سخت مانند شرایط خارج از جاده (آف‌رود) و یا شرایط برفی و یخی ببینند. شرکت خودروسازی جگوار لندروور برای آزمایش عملکرد خودروهای خود، رقابتی با سگ‌های سورتمه‌ران برگزار کرده است تا ببیند شاسی‌بلند دیسکاوری اسپرت ۲۰۱۸ در شرایط برفی و یخی چه عملکردی از خود نشان می‌دهد.

لندروور دیسکاوری اسپرت ۲۰۱۸

قهرمان فنلاندی مسابقه‌ی فاصله متوسط، لورا کاریاینن و تیمش شامل شش سگ هاسکی سورتمه‌ران، با یک خودروی دیسکاوری لندروور جدید (ملقب به دیسکو) که مجهز به پیشرانه‌ی ۲.۰ لیتری چهار سیلندر با ۲۸۶ اسب بخار قدرت است، در داخل تونل اسکی عمیق وسیلپیس (Vesileppis) مسابقه دادند.

لندروور دیسکاوری اسپرت ۲۰۱۸

خودروی کراس‌اوور دیسکاوری و تیم سگ‌های هاسکی سورتمه‌ران در تونل برف وسیلپیس که در عمق ۳۵ متری از سطح زمین و در کشور فنلاند واقع شده است، مسابقه‌ای نفس‌گیر را در مسیر اختصاص داده شده برگزار کردند. این تونل در دمای ثابت ۲- درجه سانتیگراد نگهداری می‌شود تا در فصل تابستان برای آموزش ورزش‌های زمستانی از آن استفاده شود. در تمام فصل تابستان یک پوشش ۲ سانتی‌متری از برف در داخل این تونل باقی می‌ماند.

راننده‌ کارل ریچاردز، مهندس شرکت جگوار لندروور، گفت:

برف یکی از سخت‌ترین سطوحی است که در زمستان در سرتاسر جهان رانندگان با آن سروکار دارند و دیسکاوری اسپرت در این شرایط به اندازه‌ی سگ‌های سورتمه‌ران بسیار راحت عمل‌ می‌کند. قابلیت اطمینان فناوری واکنش به سطح پیشرفته‌ی لندروور و سیستم چهار چرخ محرک هوشمند این خودروی شاسی‌بلند کامپکت، در سطحی است که هنگامی در شرایط آف‌رود (خارج از جاده) قرار می‌گیرد به گونه‌ای عمل می‌کند که انگار شما روی یک سطح معمولی حرکت می‌کنید.

مقاله‌های مرتبط:

در این مسابقه، خودروی شاسی‌بلند دیسکو و سگ‌های سورتمه‌ران هاسکی در جهت مخالف همدیگر قرار می‌گیرند. رقابت در تونل زیر زمینی به طول یک کیلومتر انجام می‌شود. برای برگزاری عادلانه‌ی مسابقه، مسیر خودروی دیسکاوری اسپرت با مجموعه‌ای از بلوک‌های یخی به عنوان مانع مسدود شد. این موانع برای اطمینان از آن است که شرایط هر دو به گونه‌ای تقریبا شبیه هم باشد (هر چند که غیر ممکن است).

لندروور دیسکاوری اسپرت ۲۰۱۸

ما به شما نمی‌گوییم که چه کسی در این رقابت برنده شد اما حدس زدن آن آسان است. شما می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید تا متوجه شوید که چه کسی برنده این مسابقه شد.

ویدئو

لینک دانلود

منبع: زومیت