ون مسافرتی فولکس واگن کالیفرنیا، معرفی شد

بخش خودروهای تجاری شرکت فولکس‌واگن اوایل ماه میلادی جاری از کانسپت کالیفرنیا XXL رونمایی کرده بود و حالا جزئیات و تصاویر بیشتری از کابین این خودرو منتشر شده است. این خودروی مفهومی احتمالا در نمایشگاه کاراوان سالون دوسلدورف معرفی می‌شود. امکانات و تجهیزات داخلی خودرو به سرنشینان حس زندگی در خانه را القا می‌کند، حتی بسیاری از گزینه‌های رفاهی خلاقانه در این خودرو باعث می‌شود از برخی آپارتمان‌ها هم بهتر باشد.

شبیه به هر کمپری (خودرویی بزرگ با امکانات لازم جهت استراحت و آشپزی در سفر)، معجزه واقعی این خودرو در فضای داخلی جادار آن است که همه‌چیز، از محیط مناسب برای زندگی و صرف شام تا حمام دارای دوش، سینک ظرف‌شویی و توالت را در بر دارد. این کرافتر محور متوسط، سقف بلندتری دارد و به یک آشپزخانه با اجاق گاز و تعدادی یخچال مجهز است. چه والدین و چه بچه‌ها فضای کافی برای استراحت دارند چراکه کالیفرنیا XXL، دو طاقچه مخصوص کودک در کنار فضای جاداری برای خوابیدن در عقب دارد.

فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL

پنجره عریض عقب جایی که فضای خوابیدن قرار دارد، در کنار سقف پانورامیک وسیع، احساس خوشایندی به وجود می‌آورد و تماشای ستاره‌ها را در شب میسر می‌کند. پس از استراحت، تخت‌خواب را می‌توان در محفظه سفارشی‌ قسمت وسط قرار داد تا فضا گسترش یابد. کمپر تمام و کمال فولکس‌واگن،‌ هر ویژگی‌ای که از یک خودروی کامل انتظار می‌رود، در اختیار دارد. از این موارد می‌توان به سوکت‌های ۲۲۰ ولتی، AUX و پورت‌های متعدد USB اشاره کرد. حتی یک ویدئو پروژکتور دیجیتال هم وجود دارد که امکان ایجاد حال‌وهوایی آرام و دنج با تماشای فیلم را حین خوابیدن روی تخت به وجود می‌آورد.

یک گریل مخصوص پخت کباب، در زیر درب عقب جا داده شده است که در مواقع لازم می‌تواند برای آشپزی در فضای باز استفاده شود. دو صندلی مسافرتی در عقب، کنار یک میز جداشونده حضور دارند که می‌تواند در روزهای گرم به کمک یک ماژول اضافی و هنگامی که در کشویی خودرو باز است، به بیرون منتقل شود. در ماه‌های سرد سال، سیستم کمکی و گرمایشی کف حرارت لازم را تولید می‌کنند و دما را به درجه مناسب می‌رسانند.


قدرت‌رسانی به این خانه متحرک به عهده یک پیشرانه توربودیزل است که ۱۷۷ اسب‌ بخار قدرت و ۴۱۰ نیوتن‌متر گشتاور را به سیستم تمام‌چرخ محرک 4موشن (4Motion) فولکس‌واگن منتقل می‌کند. کالیفرنیا XXL، اولین خودرو با پلت‌فرم کرافتر است که به سیستم تعلیق پنوماتیک (Pneumatic) یا بادی مجهز شده است تا هنگام عبور از جاده‌های پر دست‌انداز به کمک خنثی‌کننده‌های شوک خود (با ارتفاع قابل‌تنظیم)، آسایش و راحتی سرنشین‌ها را تأمین کند. فولکس‌واگن این کانسپت را تا روز یکشنبه ۱۲ شهریور، در معرض دید عموم قرار خواهد داد. هنوز از اینکه این مدل به یک نسخه تولیدی تبدیل می‌شود یا خیر، سخنی در میان نیست.منبع: زومیت